Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

Osobný odber: 859 miest na Slovensku
neuvedený: Košická moderna

Počet strán: 413

Väzba: tvrdá

EAN: 9788085745658

Jazyk: anglický, slovenský

ISBN: 978-80-85745-65-8

Dátum vydania: 29. júla 2013

Rok vydania originálu: 2013

Vydavateľstvo:  Východoslovenská galéria

Orig. vydavateľstvo: 

Rozmery: 3,5 cm x 24,5 cm x 28,5 cm

Košická moderna

Autor: neuvedený

Dostupnosť:
Vypredané v e-shope
Cena v e-shope: 47,50 
Bežná cena: 50,00 €
Zľava 5%

Titul nemáme na sklade v e-shope a je vypredaný aj u dodávateľa. Pozrite sa nižšie, či máme titul v niektorom z kníhkupectiev.

Zobraziť dostupnosť v kamenných predajniach

Pri kúpe tohto produktu máte poštovné zadarmo.

O knihe: Kniha Košická moderna prispieva k naplneniu cieľa vytvoriť komplexný obraz o bohatej umeleckej scéne Košíc dvadsiatych rokov a je výsledkom trojročného projektu, v rámci ktorého Východoslovenská galéria usporiadala vedecké sympózium (2010) a konferenciu (2012). Projekt Košická moderna je jednou z mnohých súčastí programovej koncepcie Košice – Európske hlavné mesto kultúry 2013.

V medzivojnovom období na seba Košice rovnako prevzali funkciu kultúrneho a umeleckého centra nadregionálneho významu. Žili a tvorili tu výtvarné osobnosti rôzneho pôvodu a národností, ktoré mali za sebou štúdiá a tvorivé pobyty v Budapešti, Mníchove, Paríži atď. a živo komunikovali s umelcami vo Viedni či Berlíne.

Košice sa na niekoľko rokov stali útočiskom pre zahraničných umelcov, odchádzajúcich zo svojej vlasti z ideologických či iných dôvodov; popri nich tu tvorili domáci výtvarníci. V dvadsiatych rokoch tak v Košiciach pôsobil Anton Jaszusch, Konštantín Bauer, Eugen Krón, krátkodobo tu pobývali avantgardní umelci ako Gejza Schiller, František Foltýn a Alexander Bortnyik a ďalší.

Odporúčame tieto knihy

Pridaj svoj názor
Anonym
Anonym
Pridaj svoje hodnotenie