! Doprava ZADARMO už od 20 € !

Projekty spoločenskej zodpovednosti

Spolupráca s Nadáciou Kvapka Nadeje

Cieľom našej spoločnej aktivity s Nadáciou Kvapka Nádeje bola kúpa zdravotných matracov pre oddelenie Transplantačnej jednotky kostnej drene v Národnom ústave detských chorôb v Bratislave.

Nakoľko je aj našou snahou byť nápomocní deťom v nemocniciach, prostredníctvom charitatívneho prepožičania priestoru na našom Eshope, kde naši zákazníci kúpou magnetky mali možnosť vyzbierať sumu 4800 eur, sme sa snažili vniesť  do povedomia spoločnosti symbol nádeje, že sa dajú veci meniť k lepšiemu .

Svetový deň Downovho syndrómu

Aj tento rok 21. marca  v rámci  Svetového dňa Downovho syndrómu sme sa v spolupráci s Občianskym združením  Downov syndróm  zapojili  do ponožkovej výzvy a inkluzívnej zamestnanosti

V tento deň si  na znak podpory ľudí s týmto ochorením naši zamestnanci obuli  dve odlišné ponožky a týmto spôsobom sa zapojili do šírenia porozumenia a rešpektu k rozdielnosti . Fotografie sme zdieľali na našich sieťach.

Už druhý  rok, aj keď len na pár hodín, sme otvorili  v tento deň dvere a hlavne svoje srdce v našej predajni Bratislave v  Auparku  -  kde počas tohto dňa dvaja mladí dospelí s Downovým syndrómom pomáhali a obsluhovali našich zákazníkov . Pri tejto príležitosti sme zorganizovali besedu - Život s Downovým syndrómom.

Svetový deň povedomia o autizme

Tento rok by sme dali možnosť vytvoriť si inštaláciu predajnej výstavy diel detí a mladých ľudí s autistickým spektrom v rámci Svetového dňa povedomia o autizme na  našej prevádzke v Košiciach. Tiež sme zorganizovali na prevádzke v Bratislave besedu na tému autizmus.  Naši zákazníci sa tak moli oboznámiť s problematikou autizmu  a podporiť  talent týchto ľudí kúpou ich diela.

Krabičky plné lásky

Tento rok sme vstúpili do spolupráce  s  jedinečným projektom „Koľko lásky sa zmestí do jednej krabice od topánok“ občianskeho združenia  Koľko Lásky. Cieľom zbierky je potešiť desaťtisíce osamelých sŕdc žijúcich v zariadeniach pre seniorov, ale aj seniorov žijúcich osamelo doma vo svojich domovoch. V 20 predajniach Panta Rhei  po celom Slovensku mali zákazníci informáciu o tomto projekte a naši  pracovníci im  pomohli pri výbere  správneho darčeka pre seniorov z nášho sortimentu.

Zároveň sme spolu  s deťmi z centier pre deti a rodiny pripravili krásne knižky, ktoré vytvorili deti pre seniorov s veľkou tvorivosťou a láskou. Odovzdali sme ich občianskemu združeniu, ktoré knižky vložilo do krabičiek -  vianočných darčekov. Prostredníctvom tohto tvorivého prejavu lásky, sme pomohli deťom z detských domovov zažiť pocit radosti z obdarovania druhého.

 

250  dobrovoľníkom, ktorí distribuovali vianočné krabičky do domovov seniorov po celom Slovensku, sme zaslali vianočný darček v podobe darčekových poukážok.