! Doprava ZADARMO už od 20 € !

Verejná zbierka

Ďakujeme všetkým, čo majú srdce na pravom mieste, lebo len vďaka Vám sa nám darí už ôsmy rok pomáhať.

V projekte Verejnej zbierky  môžu  naši zákazníci  zakúpiť vianočnú ozdobu, a tak prispieť opäť na projekt Knižné kútiky.

Za posledné roky sa nám podarilo prostredníctvom predaja vianočných ozdôb  vyzbierať neuveriteľné sumy: 

Verejná zbierka 1. za rok 2021  predstavuje sumu 72 747,90 EUR

Verejná zbierka 2. za rok 2022  predstavuje sumu 91 197 EUR.

Verejná zbierka 3. za rok 2023  predstavuje sumu 81 346,08 EUR. 

Vyzbieranú sumu čerpáme na budovanie knižných kútikov v detských domovoch a kúpu edukačných materiálov.

Vianočná zbierka kníh

 Ďakujeme všetkým zákazníkom a zamestnancom, ktorí sa zapojili do projektu Vianočná zbierka kníh  pre deti z detských domovov(CDR).

Tento projekt  nadviazal na predchádzajúci projekt Mikulášska zbierka  kníh pre deti z detských domovov (CDR). V rámci tohto projektu majú zákazníci kníhkupectiev Panta Rhei možnosť zakúpiť niektorú z kníh, ktorú si želali deti z detských domovov (CDR)

Doposiaľ sme prostredníctvom našich  zbierok kníh vyplnili viac ako  14 000 knižných prianí detí.

Vianočná zbierka kníh 2023 doplnila tento počet o  viac ako 3200 knižných prianí pre deti z 56 detských domovov s ich ďalšími pobočkami. 

 

„....Žiaden človek sa neochudobňuje, keď je dobrý k druhým. Presne naopak: láska, ktorú darujeme ostatným, sa nám niekoľkonásobne vráti.

Toto je myšlienka, ktorá nás núti vrátiť sa ešte do roku 2023 a poďakovať sa všetkým tým, ktorí  rôznym spôsobom  mysleli na nám zverené deti v Centre deti a rodiny  v Košická Nová Ves , na Samostatne usporiadanej skupine na Štrbskej ul. v 27 v Košiciach

Ďakujeme Vám, že na naše oslovenie ste reagovali  s ochotou a nezištne. Vďaka Vám  naše deti  majú možnosť prežívať svoje detstvo v istote, že  aj napriek okolnostiam, ktoré ich pripravili  o život vo vlastnej rodine.

V mene pracovného kolektívu i nám zverených detí  Vám ďakujem  za každú podanú pomocnú ruku, za vašu ochotu, dobrosrdečnosť a láskavosť v uplynulom roku 2023...

 S úctou Mgr. Antonia Hoffejová  SUS Štrbská 27

 

„...deti a zamestnanci Centra pre deti a rodiny Kolíňany Vám ...zo srdca ďakujú za krásne knižky, ktoré si vďaka Panta Rhei našli aj tieto Vianoce pod stromčekom.

Všetko dobré . Mgr. Plevková, Centum pre deti a rodiny Kolíňany 

 

Dobrý deň,

v mene CDR Medzev by som vám chcela veľmi pekne poďakovať za vianočnú zbierku kníh, ktorú ste zrealizovali pre naše deti z centra. Patrí Vám veľké ĎAKUJEME.

Deti sa potešili, niektoré už knižky čítajú, niektoré vypĺňajú.

Mgr. Radka Funderáková 

 

Dobrý deň p. Orviská, ďakujeme Vám za knihy, ktoré boli doručené našim deťom v CDR Ke-Uralská a za celú doterajšiu spoluprácu...

S pozdravom M. Puškárová, CDR Ke-Uralská

 

....Ďakujeme  Vám v mene detí, ale aj v mene zamestnancov, za úžasne knižné darčeky a zároveň za všetko, čo robíte pre naše deti počas celého roka. Najmä za nový zriadený knižný kútik, ktorý sa stal neoddeliteľnou súčasťou trávenia voľného času. 
Cdr Sečovce

 

Vďaka p. Jane Orviskej, kníhkupectvu Panta Rhei, ktoré zorganizovalo aj tento rok Vianočnú zbierku kníh pre deti z Centier pre deti a rodiny, všetkým návštevníkom, ktorí si zakúpili knihy pre deti z nášho centra a predajni kníh Avion v Bratislave vyslovujeme srdečné poďakovanie za sprostredkovanie všetkých kníh, ktoré zavítali do nášho centra pod vianočné stromčeky v každom domčeku detí. Dovolíme si použiť citát: „Dom bez kníh je ako miestnosť bez okien.” Horace Mann. V našom centre sa usilujeme, aby každé dieťa malo možnosť získavať vedomosti prostredníctvom čítania, podporujeme ich v tejto záľube, ktorá má mnoho pozitív. Veríme, že napriek lákadlám dnešnej doby sa v deťoch nebude vytrácať túžba po čítaní a nachádzaní pravého poznania prostredníctvom múdrosti, ktorá sa v knihách ukrýva.

Centrum pre deti a rodiny Spišská Belá ,Mgr. S. Baková, VÚSoD

 

Správy z našich prevádzok

„Čo sa týka zážitkov, tak tento rok máme mimoriadne silný zážitok. Hneď prvý víkend sa predaj rozbehol naozaj veľmi dobre už od piatka rána. V nedeľu poobede prišiel mladý manželský pár a kúpili 7 kníh naraz, čo nás doslova rozplakalo. O cca hodinu sa manželia vrátili a kúpili so slzami (aj my sme znova slzili) ďalšiu knihu, vraj to dievčatko nemôže zostať bez knihy ... asi o hodinu a pol sa vrátili znova a kúpili doslova všetko, čo sme mali pod stromčekom. To sme už plakali tretí krát. Poprosila som ich, nech mi jednu knihu nechajú, lebo moja tradícia je, že kupujem vždy poslednú knihu. 

Musím sa priznať, že na tento vianočný zážitok len tak ľahko nezabudnem a som veľmi vďačná, že máme takých skvelých zákazníkov. Mladému páru želám hlavne veľa zdravia a šťastia - verím, že im toto ich dobro vesmír stonásobne vráti.

Ďakujem, Ľudmila Fabianová, manažérka predajne lilapark Michalovce