Móra Könyvkiadó strana 189 z 206
vydavateľstvo
Vuk
A rókalyuk folyosója tágabb lett, és a pitvaron túl, mint egy teknő, öblösödött a kamra, ahol halkan szuszogott a rókakölyök. A szőrös gomolyag mozogni kezdett, orra kutatva emelkedett a levegőbe... "Vuk lesz a neve, mint öregapjának, ki első volt a nemzetségben. Vuk, ami annyit jelent, hogy minden rókának félre kell állni az útból, ha vadászatra indul." Az író igen népszerű állatmeséje a kisróka felnőtté válásáról szól; a rögös utat bejárva Vuk a Simabőrű Ember méltó ellenfele lesz. A történetet, amelyet rajzfilmként szinte mindenki ismer, ezúttal az írói életművet megjelentető sorozat köteteként adja közre a kiadó.
Vypredané
5,63 €
A bölcs hiánypótló
Varázslóból van kicsi és nagy, erdei és mezei, jó, gonosz, fekete, fehér; belőle viszont egyetlenegy létezik az egész világon, vagyis a világ végén. Ő hiányt pótol. A varázslók, éppen, mert sokan vannak, helyettesíthetők. Ám a Hiánypótló pótolhatatlan. Azt beszélik, a kapujában sorban állnak a töröttek, repedtek, görbék, csorbák, csálék, csempék, ő meg pótolja a hiányaikat. Fáradhatatlanul. Senkit el nem ereszt üres kézzel. Békés Pál meseregényének hősei reménykedhetnek hát: talán az ő bajukra is talál orvosságot a Bölcs Hiánypótló... A kötetet Sajdik Ferenc remek rajzai díszítik.
Vypredané
7,96 €
Szamóca-lányok
Négy kislány a főszereplő Kertész Erzsébet regényében: Zsófi, Eszter, Márta és Mari. Tizennégy évesek, most végezték a nyolcadik osztályt, készülnek a végtelenül hosszú, utolsó közös vakációjukra. Szeretnének együtt maradni, egy kis kereset is jól jönne, munkát vállalnak hát a Béke Áruház szigligeti üdülőjében, a Szamócában. "A dolgozó nem fecseg, nem személyeskedik, nem kíváncsiskodik, nem pletykázik" kapják az eligazítást, mielőtt útnak indulnának. De a valóság nem ilyen rideg. Olgi néni a világ legkedvesebb gondnoknője, Teréza mama, a teljhatalmú szakácsnő nem is olyan szigorú, a turnusonként cserélődő üdülővendégekről pedig mindig akad valami pletykálkodnivaló. Ráadásul a közelben kutat vízforrás után Gedeon Kristóf, az ifjú geológus, akibe titkon mind a négy lány szerelmes.
Bájos retro regény, állapítja meg a huszonegyedik századi olvasó, akit érdekel, milyen lehetett az élet mamája vagy a nagymamája bakfiskorában.
Vypredané
9,19 €
Gyereknap
Kicsi könyv a kicsi kéznek: játékos tanulás, izgalmas meglepetések. Kukkants be a képek mögé, húzd ki a füleket, csúsztasd el a figurákat - így egész nap szorgoskodhatsz.
A Babamozi sorozatban megjelent:
- Gyereknap
- Állatóvoda
- Tenger
- Játszótér
Vypredané
3,81 €
Többet ésszel, mint erővel
8 oldalas színes lapozó, Móricz Zsigmond verses meséjével.
Vypredané
3,81 €
A kisvakond és a tavasz (lapozó)
A kedves kis történetben megtudhatjuk, hogyan segít Kisvakond hazatalálni a fészekből kipottyant kis cinkének.
Vypredané
4,64 €
Vuk újra otthon
Hónapok teltek el azóta, hogy Vuk a Simabőrűek fogságába esett. Hű társa, Csele és legjobb barátja, Sut már-már letesznek arról, hogy valaha viszontlátják. Annál nagyobb az örömük, amikor egy napon Vuk újra megjelenik az erdőben, hamarosan Cseléhez költözik, és együtt nevelik a kölykeiket. De nemcsak Vuk találja meg újra a maga boldogságát, hanem Faragó vadőr is, aki korábban a rókát csapdába csalta. Faragó megismerkedik Judittal, a fiatal és szép tanítónővel, és hamarosan úgy döntenek: összekötik az életüket. A könyv a szerző korábbi sikeres művének, a Vuk és a Simabőrűek című regénynek a folytatása.
Predaj skončil
3,35 €
dostupné aj ako:
A részeg elefánt
Tudtad, hogy úgy táncol az egész világ, akár egy részeg elefánt? Riszál a folyó, szambázik a fa lombja a szélben, tangózik az árnyék a kövön. Lépéseink táncoltatják az utat, mellkasunkban diszkózik a szív, ereinkben zenevonatozva áramlik a vér. Zene
minden, és tánc minden. Ebben a könyvben is táncritmust hallani, táncolva altatja kisbabáját az apuka medve, táncol a kipottyant fog egy madzag végén, bálnatáncot jár a tengeralattjáró a víz alatt, öklüket rázva, szitkozódva keringőznek egymással aut
ósok és motorosok, pörög-forog a kosárlabda a gyűrű peremén, báloznak a szénabálák, de még az icipici atomok és a hatalmas bolygók is ritmusra forgolódnak. Ugye te is beállsz a körbe?
Vypredané
11,50 €
Kire ütött ez a gyerek?
"Amíg kicsi voltam és okos és kedves és szép, mindig tudták, hogy kire hasonlítok... Amióta nagy vagyok és ütődött és nyegle és idétlen, csak ülnek és sóhajtoznak, hogy kire ütött ez a gyerek."
Ezt Janikovszky Éva kamasszá cseperedett hőse panaszolja az olvasónak, aki, ha maga is éppen kamaszkorát éli, jót derülhet az ősök untig ismert szövegein, ha pedig a serdültebb korosztályhoz tartozik, örömmel fedezheti fel, hogy kamasz fiaival-lányaival másnak is van elég gondja.
A nagy sikerű kamaszkönyv 25 év múltán éppoly friss, a szöveg és a rajzok humora éppoly mosolyt fakasztó, mint első megjelenésekor volt. Úgy látszik, csak a divat és a technika változik, a kamaszlélek problémái változatlanok.
Vypredané
7,65 €
Pöttyös Panni - Bolondos szerszámok
A bolondos szerszámok Panni kezében a polcokon békésen pihenő játékok ellen fordulnak. Mi lesz így a babákból, a játék állatokból és a zsinóron húzható telefonból? Míg Panni azon fáradozik, hogy a konok szerszámokat megzabolázza, egy hatalmas, loncsos szőrű kutya téved be a pöttyös óvodába, és felfalja a gyerekek ebédjét. Mégis mindenki megszereti ezt a falánk, örökké vidám komondort.
Predaj skončil
4,76 €
Vuk újra otthon
Hónapok teltek el azóta, hogy Vuk a Simabőrűek fogságába esett. Hű társa, Csele és legjobb barátja, Sut már-már letesznek arról, hogy valaha viszontlátják. Annál nagyobb az örömük, amikor egy napon Vuk újra megjelenik az erdőben, hamarosan Cseléhez költözik, és együtt nevelik a kölykeiket. De nemcsak Vuk találja meg újra a maga boldogságát, hanem Faragó vadőr is, aki korábban a rókát csapdába csalta. Faragó megismerkedik Judittal, a fiatal és szép tanítónővel, és hamarosan úgy döntenek: összekötik az életüket. A könyv a szerző korábbi sikeres művének, a Vuk és a Simabőrűek című regénynek a folytatása.
Vypredané
5,77 €
dostupné aj ako:
A bátyám zseni
A tizenöt éves Gergő szenzációs találmányát, a kétmillió dollárt érő tolmácsprogramot valaki el akarja rabolni. De vajon ki? Kefe tanár úr? Vagy a tanár úr testvére, Ottó, aki csak a program miatt utazik haza Amerikából? Vagy mindketten? Még jó, hogy Geri öccse, Tom résen van, és figyelmezteti bátyját a veszélyre. De vajon Geri hisz neki? Hiszen a testvérek között látszólag nem éppen testvéri a szeretet. Ilyesmi előfordul, ha két fiú ugyanabba a lányba - a szépséges Eszterbe - zúg bele. Szerencsére beszáll a nyomozásba a hatodikosok titkos Szövetsége és Veronika tanárnő is, aki okkal gyanakszik Ottóra.
Nógrádi Gábor könyve egy izgalmas és humoros sorozat első kötete.
Vypredané
8,81 €
Pöttyös Panni kedvenc meséi
Pákosztos Peti mesebeli büntetéséről, Süni sógor tüskéiről, Cserebere Palkó furcsa ötletiről szólnak Pöttyös Panni kedvenc történetei. A humoros mesegyűjteményben föltűnik Télapó időigazító órája és egy bájos kiscica kakaós praclinyoma is. A Pöttyös Panni-sorozat legújabb kötete Szepes Mária születésének 100. évfordulójára jelenik meg.
Vypredané
8,89 €

















