Václav Čtvrtek

autor

Čárymáry na zdi


Obrázky mají velkou moc, a obzvlášť ty dětské. Přesvědčte se o tom ve znovuobjeveném pohádkovém příběhu Václava Čtvrtka. Co se všechno stane, když ožije křídový panák nakreslený na zdi mezi oknem a meruňkovým stromkem? Legendární tvůrce Rumcajse nebo Křemílka a Vochomůrky v půvabné knížce o oživlé malůvce na zdi odhaluje neviditelná kouzla ukrytá v dětské kresbičce. Kniha vychází u příležitosti autorova 105. výročí narození a 40. výročí úmrtí. Křídový panáček se narodil na jedné staré domovní zdi. Namaloval ho tam rošťák Standa Trnka. Kreslený panáček ale není jen tak obyčejnou čáranicí na zdi. Díky barevným křídám a jejich kouzelným čárám ožil, naučil se mluvit a zatoužil po podobném světě, jako je ten lidský, a tak panáček najde krásnou panenku, potká se se zlobou škarohlída Dusbaby i s lumpárnami nezbedného Standy. Usměje se nakonec pan Dusbaba? Polepší se Standa Trnka? A zůstane panáček se svou hodnou panenkou? Nechte se pozvat do kouzelného vyprávění Václava Čtvrtka.
U dodávateľa
4,34 € 4,57 €

Rumcájsz


Mit tegyen egy szegény cipész, ha az erdőbe száműzik, mert nem dicsérte kellőképpen a polgármester úr hatalmas lábát? Rumcájsz - merthogy ő a cipész - zsiványnak áll, és miután megleckéztette a polgármestert, egy erdei zsiványtanyára költözik, ahol boldogan éldegél feleségével, a talpraesett Mankával. Václav Čtvrtek humoros meséi Rumcájsz csínytevéseiről szólnak, amelyek eredményeképpen mindig az igazság győz Jičin városában és környékén. A kötet huszonnégy történetéhez Radek Pilař, a hasonló című animációs sorozat rajzolója készített illusztrációkat.
Na sklade 1Ks
10,73 € 11,29 €

Rumcájsz


A televízió képernyőjéről is jól ismert cseh mesehős, Rumcájsz tisztességes életre vágyik, de ezt csak az emberektől távol, egy erdei zsiványtanyán találja meg, ahol boldogan éldegélnek feleségével, Mankával. Václav Čtvrtek népszerű meséi Rumcájsz zsiványos csínytevéseiről szólnak, amelyek igazságot szolgáltatnak Jičinben, és rendet teremtenek a fölfordult világban. Rumcájsz történeteit Radek Pilař közkedvelt rajzai illusztrálják.
Vypredané
9,10 € 9,58 €

Zuzanka a pan Želato


Kdo je pan Želato? A Rajnohec puntik Rajnohi? Co dělá pan Hromada a pan Požár? Jak se vyrábí puškvorcová vůně a kam chodí duha? Prozradí, a nejenom to, dvanáct pohádek vskutku neobyčejného pohádkáře Václava Čtvrtka.
U dodávateľa
11,39 € 11,99 €

O makové panence a motýlu Emanuelovi


Maková panenka nosí červenou sukni, která se podobá rozkvetlému vlčímu máku. Stará se o makové pole, kde je pořád spousta práce. Ráda tancuje, a tak jednou vyzve k tanci smutného motýla Emanuela s cylindrem na hlavě a hůlkou v ruce. Od té doby jsou kamarádi, i když Emanuel občas panence spíš přidělává starosti. V této obrázkové knížce najdete tři pohádky: Jak přechytračila loupežníka Buráska, Jak je navštívil blesk Ámos a Jak uspala turecký měsíc.
U dodávateľa
6,64 € 6,99 €

Rumcajs


Rozprávkový zbojník Rumcajs, zo slovenských televíznych obrazoviek známy ako Rumpeľ, vás určite poteší aj v knižnom podaní: zaujme zmyslom pre spravodlivosť, svojráznym humorom a zázračným darom rozumieť si so zvieratkami i s rozprávkovými bytosťam
Vypredané
7,22 € 7,60 €

Maková panenka a motýl Emanuel


Vyprávění o tom, jak Maková panenka potkala motýla Emanuela a co všechno spolu zažívají. Původní text pro knižní vydání upravila a čtyři povídky podle televizních scénářů převyprávěla Hana Doskočilová. Ty jsou v knižní podobě úplnou novinkou
Vypredané
9,90 € 10,42 €

Rumcájsz zsiványkodásai


Játékos foglalkoztató a híres mesefigurával és családjával: szövegkiegészítés, keresd meg a képeken a különbséget, játékos fejtörĹk, színezĹk, képes feladványok, labirintus, számolós feladatok, összekötĹsdi, betkeresĹ, állat- és növényfelismeré s több mint 30 oldalon. A színes játszófüzetet 3 éves kortól ajánljuk.
Vypredané
2,76 € 2,90 €

Neplechy kocúrika Damiána


Viete, že keď blchy od mačky utečú, jej šťastie so sebou odvlečú? Aspoň sa to píše v mačacom šlabikári. Kocúrik Damián je však šťastný kocúrik, pretože na konci jeho chvostíka žije blška, ktorá mu pomáha. Damián býva v mačacom meste so svojou rodinou - s mamičkou mačkou Holubienkou a s bratom mačiatkom Žmolkom. Má aj dve tety - bojovnú mačku Pitipačku a pyšnú mačku Teréziu. Poďte sa pozrieť do mačacieho mesta, kde kocúrik Damián a jeho kamaráti prežívajú plno dobrodružstiev a vymýšľajú samé neplechy. Príbeh Václava Čtvrtka o kocúrikovi Damiánovi sa dočkal aj televízneho spracovania a veselé príbehy z mačacieho mesta zabávajú už niekoľko generácií detských čitateľov. Určite sa budú páčiť aj vašim deťom.
Vypredané
6,64 € 6,99 €

Kremienok a Chocholúšik


Kto by nepoznal Kremienka a Chocholúšika, dve postavičky z pníkového domčeka na rúbanisku? Jeden je skôr chudý a druhý skôr tučný, ale obaja sa krásne dopĺňajú. Veselo spolu hospodária a pritom stíhajú kopec zábavných a užitočných vecí.
Vypredané
7,86 € 8,27 €

Ako Ciášik chránil jeleniu studničku


Pôvabný rozprávkový príbeh o tom, ako dôvtipný Ciášik z obľúbených večerníčkov o Rumpľovi prešiel cez rozum zámockému pánovi, poteší každé malé dieťa.
Vypredané
4,70 € 4,95 €

Rumcajs.Manka a Cipisek CD


Dnes už klasické pohádkové vyprávěnky Václava Čtvrtka o loupežníku z lesa Řáholce se staly díky televizním večerníčkům doslova hitem několika generací . Pro Supraphon je kdysi natočil Karel Höger, v roce 1999 načetl zbylé díly z knížky Václava Čtvrt ka a Radka Pilaře Josef Dvořák. Souborně vychází Rumcajs poprvé a to s původní hudbou Václava Lídla, která připomene rodičům nejmenších posluchačů nejen TV večerníčky, ale i jejich jednotlivé supraphonské zvukové verze na kompaktech a kazetách. Nen í třeba dodávat, že ilustrace na obalu je z výtvarné dílny spoluautora Rumcajse výtvarníka Radka Pilaře.
Vypredané
12,22 € 12,86 €

Kremienok a Chocholúšik


Kremienok a Chocholúšik sú dvaja mužíčkovia, ktorí bývajú v pníkovej chalúpke. V lese spolu zažívajú rôzne dobrodružstvá, raz varia čučoriedkový lekvár, inokedy pomáhajú prepeličke Julče nájsť jej päť peňazí. Leporelo s milými obrázkami je vhodné pre najmenších.
Vypredané
2,76 € 2,90 €

Makulienka


Makulienku deti určite poznajú z televíznych večerníčkov. V tomto leporele sa zoznámia aj s jej kamarátmi. Objaví sa tu motýľ Emanuel, motýľ Ibrahim, veverička Barka, krtko Bonifác a ďalšie postavičky. Knižka obsahuje veselé obrázky z knihy Václava Čtvrtka.
Vypredané
1,38 € 1,45 €

Kocúrik z Kocúrkova


Možno ste sa už aj vy veľakrát presvedčili, že bystrosť a dôvtip sa v živote oplatia. Na to postupne prišli aj jazvec, opička, medveď, myška a ďalší hrdinovia tejto hravej knižky. Stálo ich to síce nemalú námahu, občas odretú labku, stratili pritom nejaké to pierko či chĺpok, ale napokon neľutovali. Keď si prečítate ich príhody, sami zistíte, aké je dôležité mať filipa – a že vám určite nechýba! Veselá knižka pre všetky zvedavé deti.
Vypredané
5,61 € 5,90 €

Rumcájsz


Kedves gyerekek! A leporelló színes képeit lapozgatva ismét találkozhattok Rumcájsszal, Mankával és Csibészkével, a televízióból is jól ismert mesefigurákkal.
Vypredané
3,62 € 3,81 €