Jazyk


Hodnotenie


Väzba


E-knihy - Partnerstvo s. 1 z 1

Stovky e-kníh v slovenčine a cudzích jazykoch vo formátoch EPUB, MOBI a PDF.

Osobná moc vo vzťahoch


Prečo zotrvávame v nešťastných vzťahoch? A ako budovať zdravé vzťahy? Čo môžeme urobiť, keď prežívame nefunkčné partnerské vzťahy? Má zmysel tento vzťah prebudovať? Alebo v ňom ďalej vegetovať? Prípadne odísť? Táto kniha vám pomôže pochopiť, prečo máte také vzťahy, aké máte. Žiadne motivačné reči, ale odborný pohľad pretkaný reálnymi príbehmi zo života vzťahov. Dozviete sa, prečo sa muž rozhodne stať milencom a žena milenkou. Je žiarlivosť zdravá? Ste závislí na vašom vzťahu s partnerom? Prečo si vás partner neváži a čo môžete spraviť, aby ste to zmenili? Kniha hovorí o rozdieloch medzi zamilovanosťou a láskou. Odokrýva náš strach zo zmien a vyzdvihuje rolu sebadôvery, ktorú je možné zvyšovať. Nájdete v nej konkrétne piliere budovania zdravých partnerských vzťahov. Som psychológ. Bezmála dvadsať rokov pracujem s ľuďmi, ktorí chcú zlepšiť svoje vzťahy so sebou a so svojim okolím. Verím tomu, že prvý krok k dosiahnutiu dobrých vzťahov je do kosti úprimný pohľad do svojho vnútra. V tomto vám moje slová môžu pomôcť.
Na stiahnutie
9,00 €

Rozhodnout se pro lásku


Americký klinický psycholog Stan Tatkin nás seznamuje s inovativním přístupem k párové terapii, v němž se uplatňují nové poznatky neurovědy ve spojení s teorií attachmentu – citové vazby. Neurověda, která se zabývá fungováním lidského mozku, nám umožňuje lépe pochopit, co vlastně řídí naše vztahy. Máme vrozenou potřebu citově se připoutat k druhým lidem. Porozumění těmto zákonitostem může napomoci při řešení vztahových problémů, ale i při vytváření bezpečného a přijímajícího prostředí, tzv. párové bubliny. Tato publikace je určena především těm, kteří se v ústředním vztahu svého života právě cítí nešťastní, ztracení, zmatení nebo osamělí. Nechává je nově nahlédnout na případný dosavadní vysilující boj, chaos, bolest či rezignaci. Zároveň jistě poslouží těm, jejichž vztahy jsou funkční a láskyplné, ale přesto občas zabloudí do manželské či partnerské slepé uličky. Do třetice může být průvodcem na cestě k sebepoznání všem čtenářům a inspirací pro práci párovým terapeutům a poradcům.
Na stiahnutie
12,09 €

Rešpekt, dôvera a láska: Čo od nás deti potrebujú


Táto skvelá kniha je odkazom uznávaného rodinného terapeuta o tom, na čom v rodičovstve skutočne záleží. Jesper Juul na mnohých príkladoch vysvetľuje vhodné typy výchovy a pôsobenia na deti, pričom postupuje chronologicky: od prvých fáz vzdoru dieťaťa, stresu v škole až po nástrahy puberty. Zdôrazňuje pritom, že všetky prekážky, ktoré život prináša, sa s deťmi prekonávajú oveľa ľahšie, keď je základ výchovy postavený na vzájomnom rešpekte, dôvere a láske.Jesper Juul prináša v súčasnosti veľmi potrebnú zmenu perspektívy a poukazuje na smutný fakt, že nie našim deťom chýba rešpekt, ale sme to my, dospelí, hoci väčšinou nevedome a neúmyselne, ktorým chýba rešpekt k našim deťom. Aj preto máme neraz pocit, že sa naše výchovné úsilie míňa cieľa. Táto kniha je o tom, ako môžeme túto skutočnosť zmeniť.
Na stiahnutie
9,00 €

dostupné aj ako:

Pútač na knihu Priatelia - oficiálna kuchárka
Pútač na knihy druhej akosti

Tajomstvo spokojnosti „lenivej mamy“


Vydavateľstvo IKAR prináša už štvrtú knihu z bestsellerovej edície Lenivá mama. Autorka Anna Bykovová je pedagogička a psychologička s mnohoročnými skúsenosťami nadobudnutými v ambulancii detského poradenstva a rodinnej terapie, ale aj pri výchove vlastných detí. Práve preto jej cenné rady ponúkajú konkrétnu, mnohonásobne overenú a preverenú praktickú pomoc. Výklad ilustrujú príklady z tých najbežnejších situácií, ktoré dobre pozná každá rodina s deťmi – situácie podfarbené nedostatkom času, nedostatkom spánku, fyzických i duševných síl. Ako z tohto kruhu von, bez ujmy na zdraví dieťaťa či rodiča? Kniha Tajomstvo spokojnosti „lenivej mamy“ by mohla mať aj podtitul S humorom o vážnych veciach. Smelo sa začítajte a vďaka vtipnému nadhľadu zistíte, že riešenie rodinných ťažkostí a rébusov nemusí byť v nedohľadne. Zistíte, že vy sami ste oveľa lepší rodičia, ako si o sebe myslíte, a že vy sami sa dokážete postarať o to, aby bola u vás doma pokojnejšia, láskyplnejšia a tvorivejšia atmosféra.
Na stiahnutie
8,30 €

dostupné aj ako:

Narodili ste sa, aby ste žili naplno


Každý človek má iné túžby. Zatiaľ čo niektorých napĺňa predstava harmonického manželstva v dome plnom detí, iným k šťastiu stačí samota a napĺňa ich kariéra a vzdelanie. Podobne to je aj s nárokmi na životných partnerov a intímny život. Prečo však niektoré ženy uprednostňujú potreby svojho partnera a svojich detí pred svojimi? Prečo sa ľudia pripútajú k nevhodnému partnerovi? Prečo mnohí z nich žijú bez sebaúcty v problematických vzťahoch? Prečo sú frustrovaní, nespokojní a nešťastní? Na podobné otázky nájdete v tejto knihe jednoduché a zároveň fascinujúce odpovede. Autorka Rut Nievesová ako skúsená terapeutka a lektorka duchovného a osobného rozvoja radí, že najprv treba začať od seba. Treba sa naučiť pochopiť seba samých a spoznať, ako sa dá žiť bez komplexov či obáv. Život môžete uchopiť do vlastných rúk a naplno si vychutnať zdravý vzťah, vzájomnú lásku a tešiť sa z nich. Niekedy je to náročnejšia cesta, no ak po nej vykročíte, môžete sa oslobodiť od predsudkov, konzervatívnych obmedzení a naučených vzorcov správania, aby ste si tak mohli užívať zdravší, plnší a oveľa krajší intímny i emocionálny život. Stačí otočiť prvú stránku. Rut Nievesová je najznámejšou španielskou lektorkou a trénerkou, autorkou bestsellerovej self-help literatúry na tému osobný a duchovný rozvoj, rodina a partnerské vzťahy.
Na stiahnutie
13,90 €

dostupné aj ako:

Omluvy, které zařveš, se nepočítají


Téměř v každém manželství se žena občas zeptá: „Co to do p*#!%?+ s tím mým chlapem je?!“ Manželka Davida Finche nešla nikdy pro tuhle otázku daleko. Pět let poté, co se David oženil s Kristen, láskou svého života, zjistili, že má Aspergerův syndrom. Diagnóza objasnila, proč se David někdy chová divně, ale rozhodně Kristin život s ním neusnadnila. Rozhodnut ke změně, snažil se David s neutuchajícím zápalem pochopit Aspergerův syndrom a stát se lepším manželem. Jeho metoda pro vylepšení vztahu obnáší podrobné poznámky, sebehodnocení, a především deník dobrých způsobů, který je kolekcí stovek prohlášení jako „Nepřelaďuj rádio, když slyšíš, že si s ním zpívá“ a „Omluvy, které zařveš, se nepočítají“. David se tak za dva roky změnil z náročného manžela na takového, který obstojí i nejvyšším nárokům. Stal se manželem, jakým chtěl vždycky být. David Finch vyrostl na farmě v severním Illinois a studoval na University of Miami hudební technologie. V roce 2008 mu byl diagnostikován Aspergerův syndrom.
Na stiahnutie
11,49 €

dostupné aj ako:

Ako hovoriť s mužmi


Máte pocit, že vám partner nerozumie? Je to pravdepodobne preto, že muži a ženy hovoria rôznymi jazykmi. Odborníčka na vzťahy, Nicole Stange, už viac ako 15 rokov skúma, ako môžu ženy hovoriť s mužmi tak, aby bol ich odkaz nezameniteľný. Nejde iba o presný, jasný a priamy spôsob vyjadrovania slov, ale aj o láske, úcte a všímavosti, ktoré podporujú vnútorný postoj. To zahŕňa pokoj, štipku humoru, zvedavosť a – na počudovanie – tiež dostatočnú sebaúctu a starostlivosť o seba.
Na stiahnutie
9,90 €

dostupné aj ako:

Kronika rodu Příšeráků


Vznik rodiny je vlastně mnohem větší zábava, než by člověk řekl. Když novomanžel zjistí, že má místo manželky nateklého vorvaně s apetitem hladového zájezdu, může buď utéct, nebo být hrdinou a vydržet. Po devíti měsících se totiž stane otcem. Manželka tou dobou zjistí, že růžová idylka z příručky pro budoucí matky je ryzí fantasy a je zase na ní, aby prokázala své hrdinství. Sice přestala být vorvaněm, ale s novým členem rodiny jim oběma začíná perná jízda realitou na pomezí sociálního dramatu a čistokrevného hororu. Kniha provází čtenáře pestrým světem rodičovství. V humorné podobě nabízí pořádnou dávku nadsázky, nebere si servítky před žádným rodičovským tématem a utahuje si ze všeho a ze všech. Nejvíce z autorky jakožto novopečené matky samotné.
Na stiahnutie
4,09 €

dostupné aj ako:

Vzťahy


Krátkou formou cez skutočné príbehy vyjadrený autorov pohľad na riešenie partnerských vzťahov, rady pre rodičov, ako vytvoriť harmonický prístup k dieťaťu či k vlastným rodičom. Kniha obsahuje aj kapitoly zaoberajúce sa spoločenskými či kolegiálnymi vzťahmi, prístupu človeka k sebe samému a v neposlednej rade k planéte Zem. Obsah knihy Vzťahy: Vzťah so sebou samýmPartnerské vzťahyRodič a dieťaMy a naši rodičiaVzťahy s inými ľuďmiMy a príroda, planéta ZemMy a Prozreteľnosť
Na stiahnutie
9,90 €

dostupné aj ako:

Cultural Differences in Concepts of Life and Partnership


Cílem studie je popsat základní hodnoty a postoje v rodinném životě a partnerství, které převažují v západním a východním Německu, České republice a Polsku. Analýza seznamovacích inzerátů umožnila identifikovat klíčové hodnoty a postoje, které utvářejí koncepci života a partnerství v každé z těchto čtyř společností. Srovnání ukázalo systematický vztah: specifika ekonomických podmínek, historického dědictví a národní minulosti ovlivňují myšlenku dobrého života a dobrého partnerství.
Na stiahnutie
10,00 €

dostupné aj ako: