Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

-10% na nákupy od 25€ s kupónom ABCDEF

Literárna revue 9/2016

Autor: Dado Nagy, 3. mája 2016
thumbnail
Peter Krištúfek: Telá

Tretia aprílová Literárna revue je venovaná spomienke na talianskeho prozaika Umberta Eca.

Okrem autentického rozhovoru s Umbertom Ecom si vypočujete aj rozprávanie jeho prekladateľa z taliančiny - diplomata Stanislava Valla.

Nasledujú ukážky z kníh Dmitry Glukhovsky - Metro 2035, Robert Galbraith - V službách zla, Jory John a Mac Barnett - Miles a Niles / Kto z koho, Peter Krištúfek - Telá a Franz Werfel - Bledomodré ženské písmo.

Hosťom druhej hodiny bude spisovateľ a režisér Peter Krištúfek.

Súťažná úloha: Napíšte nám čo najviac prekladateľov diela Williama Shakespeara do slovenčiny.

 

 

RTV

Umberto Eco (5. 1. 1932 - 19. 2. 2016) bol taliansky spisovateľ, estetik a teoretik umenia semiotického zamerania, medievalista a spisovateľ.

Umberto Eco je synom Giulia Eca a Giovanny Bisio. Jeho otec, účtovník a veterán troch vojen pochádzal z rodiny s trinástimi deťmi. Ecov dedo bol údajne najdúchom, priezvisko Eco dostal od jedného štátneho zamestnanca a je pravdepodobne akronymom: ex - caelis oblatus - "ponúkaný nebesami."

Keď vypukla 2. svetová vojna Umberto Eco sa aj s matkou presťahoval do malej osady v horách. Po maturite naňho začal otec naliehať, aby sa stal právnikom, tak mladý Eco nastúpil na univerzitu v Turíne. Aj napriek otcovim námietkam Eco zanechal štúdium práv a začal sa venovať stredovekej filozofii a literatúre, v roku 1954 získal ... viac

Produkty