Kníhkupectvo PANTA RHEI na skvalitnenie služieb používa cookies podľa pravidiel, ktoré sú Vám k dispozícii v Obchodných podmienkach. Ďalším používaním stránky s uvedenými pravidlami súhlasíte.

Osobný odber už na 469 miestach na Slovensku

Becky Albertalli: Ja, Simon... proti pravidlám Homo sapiens

Autor: Miriama Fornadeľová, 14. júna 2018
thumbnail
Foto: Hedvig

Každý si zaslúži svoju Love Story. Pre všetkých Young Adult.

Ak si bol doteraz homofóbny a odsudzoval si všetkých ľudí, ktorí majú inú orientáciu ako Ty, tak ti odporúčam vyjsť zo svojej komfortnej zóny a prečítať si knihu Ja, Simon. Určite neoľutuješ.

Myslela som si, že toto nebude moja šálka kávy.No opak bol pravdou. Bola.

Keď som ju prvýkrát otvorila a začala čítať, nemohla som prestať a mojich 8 hodín v práci, ubehlo veľmi rýchlo. Táto kniha nie je len o tom, že má pútavý dej a že sa od nej nebudeš vedieť odtrhnúť ale aj o tom, že pri niektorých momentoch sa vcítiš do Simona a budeš s ním znášať všetky následky, všetky pocity, všetky emócie, všetky nutkania a motýliky v bruchu.

Pri niektorých situáciách si možno povieš, fúha, ale sľubujem ti, že budeš čítať ďalej a uvedomíš si, že byť Iný, nie je nič zlé.

Veď kto určuje pravidla? Naučí ťa to mnoho. Rešpektovať iných ľudí, iných ako si ty. Simon ťa naučí ako čeliť rôznym problémom, ako vychádzať so súrodencami a rodičmi, naučí ťa, ako povedať pravdu aj svojím najlepším kamarátom, naučí ťa byť pozitívnym človekom a spríjemní ti deň, pretože je megavtipná a číta sa naozaj skvelo. Napriek tomu, že má 295 strán a 35 kapitol, je napísala geniálne. A ak si aj ty rovnaký milovník Harryho Pottera ako JA a ako SIMON je to len ďalšie plus.Ďalšia výhoda je, že to ako vyzerá Simon a jeho kamaráti si budeš vedieť dokonalo predstaviť, pretože táto kniha je aj sfilmovaná a Simon je na obálke tejto knihy. Takže nebudeš mať problém s tým, že si v knihe Simona predstavíš úplne inak, ako ho vo filme zobrazia a to pokazí celý dej. 

Prajem ti, aby si sa rovnako zamiloval/a do tejto knihy, ako ja.

Produkty