autor: Miriama Fornadeľová

Román Budem iná by si mali prečítať aj rodičia


„Ako môžeš byť tak nad vecou?“ – „Ak sa to nenaučíš, svet ťa zožerie. Musíš byť rýchlejšia ako on.“

Polnoc v Černobyli odhaľuje celú pravdu


Počas písania knihy sa autor stretol s očitými svedkami katastrofy jadrovej elektrárne Černobyľ. 

Kristína Ježovičová: Vydrž to so mnou


Kniha Vydrž to so mnou je o dievčati, ktorá to nemá vôbec ľahké a vidí sa v zrkadle o polovici tučnejšia, ako v skutočnosti je. Stráca kamarátov, prestáva jesť a stáva sa z nej bulimička. Ani po tom, čo jej začnú vypadávať vlasy a začne jej byť zle, si neuvedomuje, do čoho spadla.

Iona Greyová: Žiarivá hodinka


Je lepšie žiť a milovať alebo prežívať v bezpečí?

Marieta Oslanec: Počúvaj srdce


21 vesmírnych zákonov, ktoré aktivujú vašu genialitu Všetko po čom túžiš, sa ti raz v živote môže splniť, ak si za tým pôjdeš.

Kody Keplinger: Bolo to úplne inak


Tri roky klamstiev. Je načase vyjsť s pravdou von. Hovorí sa, „Nesúď knihu podľa obalu“. Hoci to má úplne iný význam, ale spája sa mi to aj s touto knihou. Keď som prvýkrát držala túto knihu v rukách a prečítala si jej názov, čakala som úplne iný príbeh, ktorý sa bude vo vnútri ukrývať. Často si neprečítam ani ten krátky obsah knihy a neurobila som to ani pri tejto. Vôbec som od tejto knihy nečakala, že to môže byť mix detektívky až kriminálky, ale taký pre mladých.

Julie Caplinová: Kaviareň v Kodani


Vitajte v útulnej kaviarni, kde to vonia škoricou, horúcou čokoládou a láskou.

Jojo Moyesová: Darca hviezd


Niektoré veci sú dar, aj keď si ich nemôžeme nechať. Jojo Moyesová je britská novinárka a spisovateľka. V Londýne, v ktorom sa narodila, vyštudovala žurnalistiku, ktorej sa venovala ďalších desať rokov. V roku 2002 jej vyšiel prvý román Sheltering Rain a odvtedy sa živí ako spisovateľka. Na svojom konte má osem románov. Najznámejší z nich je román Predtým ako som ťa poznala, ktorý bol aj sfilmovaný.

Ashley Elston: Mojich 10 rande na slepo


Najlepšie predsviatočné čítanie pre fanúšičky Kasie Westovej a Mirky Varáčkovej!

Holly Bourne: To sa môže stať len vo filme


Je láska pocit alebo voľba? Audrey sa nevie spamätať z nešťastnej lásky ani z rozvodu rodičov. Rozhodne sa, že s romantikou nadobro skončila. Harry je vtipný príťažlivý chalan. Dobre to o sebe vie a bez zábran koketuje s celým svetom. Presne ten typ, ktorý si chce Audrey držať od tela. Kto by už po tom všetkom veril v nejaké romantické klišé! Láska ako z filmu predsa neexistuje. Alebo...

Dominik W. Rettinge: Neviestky Osvienčimu


Najväčšie chyby robíme, keď si myslíme, že nám nehrozí nebezpečenstvo a sme šťastní. Platená láska. Platba za život. O hrôzach nacistických koncentračných táborov sa už napísalo veľa. Tento román je však prvou knihou venovanou tematike Komanda Puff, verejného domu pre väzňov, ktorý otvorili na Himmlerov príkaz vo viacerých koncentračných táboroch vrátane Osvienčimu.

Eoin Demspey: Biela ruža, čierny les


V tieni vojny sa dôvera stáva najväčším rizikom Eion Dempsey sa narodil a vyrástol v Dubline. V roku 2008 sa presťahoval do Filadelfie, kde žije so svojou manželkou a deťmi. Predtým, než sa z neho stal spisovateľ, pracoval ako učiteľ informatiky. K histórii ho doviedol jeho brat a dnes sa už venuje naplno len písaniu. Je autorom ďalších troch úspešných románov, avšak román Biela ruža, čierny les sa hneď stal bestsellerom, ktorý preložili už do štrnástich jazykov. Momentálne sa pracuje už aj na jeho filmovom spracovaní.