Kníhkupectvo PANTA RHEI na skvalitnenie služieb používa cookies podľa pravidiel, ktoré sú Vám k dispozícii v Obchodných podmienkach. Ďalším používaním stránky s uvedenými pravidlami súhlasíte.

Osobný odber už na 488 miestach na Slovensku

Estelle Maskame: Vieš, že ťa milujem?

Autor: Miriama Fornadeľová, 8. júla 2019
thumbnail
Foto: Soňa Rajská

DIMILY –– je skratka vytvorená zo začiatočných písmen z anglického názvu, ktorý je prvým dielom trilógie Did I Mention I Love you? Autorkou knihy je Estelle Maskame, ktorá sa zaradila vo Veľkej Británii do rebríčka piatich najlepších young adult kníh všetkých čias.

Autorkou knihy Vieš, že ťa milujem? je Estelle Maskame, ktorá napísala fenomenálnu trilógiu pre young adult čitateľov. Prvým dielom sa nám snaží opísať začiatok „vzťahu“ medzi Eden, ktorá je hlavnou hrdinkou a Tylerom, jej nevlastným bratom.

Eden sa ani trochu neteší na leto v Kalifornii. Má ho totiž stráviť v novej rodine svojho otca, ktorého už tri roky nevidela. Prázdniny by mala prežiť s nevlastnou matkou a tromi nevlastnými bratmi – ľuďmi, ktorých vôbec nepozná ani netúži spoznať. Najväčšie komunikačné problémy nastanú s Tylerom, najstarším z nevlastných bratov. Nevyzná sa v jeho divokej povahe, nemôže vystáť jeho drzý pohľad a ego vyššie kopce v Beverly Hills. Stále však naňho niekde naráža, a čím viac spoznáva jeho svet nekonečných večierkov a hier, pri ktorých sa porušujú pravidlá, tým viac ju zaujíma. Postupne stráca hlavu pre lásku, ktorá je zakázaná...

Predtým, než začnem čítať knihu, si prečítam krátky popis, ktorý je napísanú vzadu, teda o čom v podstate. Po prečítaní popisu pri tejto knihe som už vedela, o čom celá kniha bude a ako skončí. „Smola knihožrútov“. No musím sa priznať, že na to, koľko kniha má strán, som si myslela, že ju budem čítať dlho a že ma až tak nezaujme. Chyba. Kniha je písaná veľmi pútavo, zahŕňa kopec zápletiek, ktoré dodávajú celému príbehu šmrnc a ktorá núti čitateľa, aby nepustil knihu z rúk. Musím povedať, že nemám žiadne výhrady k tejto knihe. To, ako autorka Estelle Maskame dokázala opísať jednotlivé príbehy postáv a spojiť ich, aby vytvorili celok a tiež samotný príbeh a problém Tylera, ktorý sa nakoniec vyrieši, je fascinujúce. Vôbec sa nečudujem, že sa dostala do rebríčka 5tich najlepších young adult spisovateliek. Nielen celý príbeh, ale tiež aj koniec príbehu je veľmi zaujímavý. Je úžasné ako dokázala vytvoriť z jedného príbehu tínedžerky až trilógiu, takže určite sa každý čitateľ má na čo tešiť.

Koniec príbehu síce končí tak, že čitateľ chce vedieť, čo sa stane s Eden ďalej, ale tiež sa jej príbeh v Kalifornii končí šťastne a nie je jej osud v polovici seknutý, takže vieme si predstaviť, čo Eden zažije v druhej časti trilógie- Vieš, že ťa potrebujem?. Slovník, ktorý autorka použila pri spracovaní knihy Vieš, že ťa milujem? je hovoroví a tínedžersky, čo je pre mladého čitateľa lepšie, pretože ho kniha zaujme viac. Kniha je rozdelená do jednotlivých kapitol, ktoré vytvárajú pri čítaní nutkanie čítať ďalej. Túto knihu hodnotím veľmi pozitívne a pre mladé čitateľky, ktoré majú radi osud tínedžerov a hlavne, ktoré majú radi romantické príbehy určite odporúčam prečítať. Už ja sama sa teším na ďalšie pokračovanie.....

Za recenziu ďakujeme Mimke Fornadeľovej. :)

Produkty