Josie Silver: Jedného dňa v decembri

Tou krajinou je Anglicko, odkiaľ pochádza autorka príbehu Josie Silver . Možno si poviete, že obálka napovedá až príliš a skrýva sa pod ňou jednoduchý prvoplánový dej. Avšak autorka čitateľom prináša príbeh tak trochu „komplikovaného“  vzťahu, ktorý musí prejsť mnohými prekážkami, aby si hlavní hrdinovia k sebe konečne našli cestu.

V úvode sa hlavná hrdinka Laurie bezhlavo zaľúbi do mladého muža, s ktorým si vymenia pohľady na autobusovej zastávke. Celý nasledujúci rok sa ho Laurie pokúša nájsť. Pomáha jej v tom aj jej najlepšia priateľka. Prejde rok a Laurie už prestáva dúfať, že svojho krásavca zo zastávky niekedy nájde a neustále premýšľa nad tým či aj on hľadá ju. Na vianočnom večierku jej však najlepšia kamarátka predstaví svojho nového priateľa... a zápletka začína.

Dej knihy je zaujímavo časovo rozdelený, udalosti po 1 roku (v období decembra) sa odohrávajú v celkovom trvaní 10 rokov. Postavy sa v priebehu deja psychicky menia, charakterovo dozrievajú. Autorka sa pohrala aj s rozprávačom, ide o JA rozprávanie, pričom obidve hlavné postavy, Laurie aj Jack, predostrú čitateľovi svoj uhol pohľadu. Okrem ženského pohľadu na vec nazeráme teda aj do mysle mužskej postavy, Jacka.

Počas čítania zažijete lásku na prvý pohľad, romantiku, vášeň, sklamanie, či priateľstvo. Kniha Jedného dňa v decembri sa číta ľahko a pre romantické duše môže byť ideálnym spoločníkom na dlhé zimné večery.

 

Za recenziu ďakujeme Simone Trnkovej. :)

Viac o knihách, sa dozviete na knižnom instagrame: @kniholoverka 

← Predchádzajúci blog

Neil Patrick Harris: Iluzionisti

Nasledujúci blog →

Edward St. Aubyn: Patrick Melrose - Nerieš to