! Doprava ZADARMO už od 20 € !

Jostein Gaarder: Bábkar

Dej sa odohráva v krajine, o ktorej sa hovorí, že v nej žijú najšťastnejší ľudia na svete - Nórsko. Pri čítaní tejto knihy sa zoznámite so samotárom Jakopom. Určite by Vás rád spoznal, keďže okolo seba nemá veľa blízkych ľudí. Práve preto sa zúčastňuje pohrebov na pravidelnej báze, z čoho si vytvoril istý rituál. Sám. Bez toho, aby poznal ľudí, ktorí zomreli. Desivé, zúfalé, zvláštne, normálne, milé?

Jakop je síce vzdelaný lingvista, vďaka čomu nemá problém nadviazať siahodlhý rozhovor. No nie raz sa zamotá do svojich báchoriek, ktoré mu spôsobia nejednú nepríjemnú a trápnu situáciu, z ktorej by chcel každý zdrhnúť hneď a zaraz. Veľakrát som sa pristihla pri tom, že mi ho bolo veľmi ľúto, poprípade som sa zaňho cítila trápne. Je však smutné, že človek sa mnohokrát cíti sám aj napriek tomu, že je okolo neho množstvo ľudí.
.

Hlavný hrdina rozpráva tento príbeh jednej z mála svojich známych, Agnes. V jeho živote hrá významnú úlohu aj Pelle. Prostoreký, pravdovravný, prehnane úprimný až drzý. No kto by nechcel mať takého priateľa. A je on vôbec skutočný?!
.
Kniha sa čítala takmer sama, až na časti, v ktorých Jakob analyzoval niektoré slová a išiel až do hĺbky ich pôvodu. Musím sa priznať, že tieto úseky som len rýchlo prebehla. Našťastie ich v knihe nie je až tak veľa, a preto to neubralo z celkovej kvality príbehu.

← Predchádzajúci blog

Eoin Demspey: Biela ruža, čierny les

Nasledujúci blog →

Veronika Danajová: Aj smrť má srdce