Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

Rudyard Kipling, Kipling Rudyard Joseph: Kim

Počet strán: 390

Väzba: tvrdá

EAN: 9788072149018

Jazyk: český

ISBN: 80-7214-901-6

Dátum vydania: 19. júla 2006

Vydavateľstvo:  Baronet

Orig. vydavateľstvo: 

Rozmery: 125 cm x 200 cm x 22 cm

Kim

Dostupnosť:
Vypredané v e-shope

Dodanie do kníhkupectva na osobný odber žiaľ nie je možné.
Cena v e-shope: 10,67 
Bežná cena: 11,23 €
Zľava 5%
Rezervácia v kníhkupectve

Titul nemáme na sklade v e-shope a je vypredaný aj u dodávateľa. Pozrite sa nižšie, či máme titul v niektorom z kníhkupectiev.

Zobraziť dostupnosť v kamenných predajniach

Pri nákupe nad 35 € máte doručenie zadarmo.

O knihe: Autor, nositel Nobelovy ceny za literaturu, se nesmazatelně zapsal do myslí čtenářů zejména pro své pochopení hloubky a krásy orientálního života a schopnost přiblížit je ve svých příbězích. V románě Kim popisuje přátelství mladého Angličana se starým asketickým mnichem, změny v jeho životě vyvolané duchovní spřízněností s lamou usilujícím o vykoupení ze začarovaného kruhu života. Kniha zachycuje všechnu bohatost exotické země i stín vrhaný přítomností britské správy.

Překlad je posledním dílem nedávno zesnulé senátorky Jaroslavy Moserové.

Rudyard Kipling sa narodil v indickej Bombaji ako syn maliara pracujúceho pre britskú koloniálnu správu, detstvo prežil v Indii, kam se po absolvovaní internátnej školy v Anglicku roku 1881 opäť vrátil, protože vojenská kariéra mu bola uzavrená pre silnú krátkozrakost a štúdium na univerzite bolo príliš nákladné. Stal sa pomocníkom šéfredaktora anglických novín v Lahore, kde mu vydali prvé verše a krátke poviedky. Napriek tomu, že v Indii strávil len sedem rokov, načerpal tu námety pre svoju najlepšiu tvorbu.

V osmdesiatych rokoch 19. storočia sa definitívne presadil ako básnik a neskôr aj ako prozaik. Podnikol cesty do Číny, Japonska a Spojených štátov. Po sobáši s Američankou Caroline Balestierovou roku 1892 žil štyri roky vo Vermonte v USA, kde napísal svoje slávne Knihy džunglí.

V Londýne, kam sa s manželkou roku 1896 presťahoval, vydal svoje ďalšie romány, ale stále písal i poéziu. Vo vlasti bol cenený predovšetkým ako básnik ospevujúci mužnost a vlastenectvo, jeho próza tak vyzdvihovaná nebola. Čitateľov zaujal predevšetkým cudzokrajnou tématikou, popisom prírody a zvykov domorodcov a pozoruhodným umeleckým jazykom. Prelom storočí potom znamenal vrchol jeho literárnych úspechov a roku 1907 mu bola udelená Nobelova cena ... viac

Odporúčame tieto knihy