Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

Markus Zusak: Zlodejka kníh, 3. vydanie

Počet strán: 480

Väzba: tvrdá

EAN: 9788055153056

Jazyk: slovenský

ISBN: 978-80-551-5305-6

Dátum vydania: 30. novembra 2016

Vydavateľstvo:  Ikar

Orig. vydavateľstvo: 

Rozmery: 3,3 cm x 12,5 cm x 20 cm

Hmotnosť: 0,44 kg

Zlodejka kníh, 3. vydanie

Autor: Markus Zusak

Dostupnosť:
Vypredané v e-shope

Cena v e-shope: 14,16 
Bežná cena: 14,90 €
Zľava 5%
Rezervácia v kníhkupectve

Titul nemáme na sklade v e-shope a je vypredaný aj u dodávateľa. Pozrite sa nižšie, či máme titul v niektorom z kníhkupectiev.

Zobraziť dostupnosť v kamenných predajniach

Pri nákupe nad 35 € máte doručenie zadarmo.

O knihe: Liesel Memingerová prichádza do nemeckého mestečka Molching, kde ju čakajú adoptívni rodičia. Postupne si zvyká na krik a výčitky novej mamy Rosy i na láskavosť nového ocka Hansa. Liesel si nachádza priateľov – aj toho najlepšieho, ktorý sa do nej zaľúbi. Zoznamuje sa so slovami, učí sa ich čítať i zapisovať. Počúva hudbu, ktorou jej ocko obveseľuje mestečko. A hoci by to od nej asi nik nečakal, kradne knihy.

Na všetko, čo vnímavá Liesel prežíva, však dopadá tieň Adolfa Hitlera, ktorý vládne Nemecku a nepochybne aj srdciam väčšiny jeho obyvateľov. Jej ocko nacistickému poblázneniu odolal a Liesel sa čoskoro naučí rozlišovať medzi svetom „tam vonku“, kde treba na požiadanie hajlovať či vešať zástavy so svastikami, a svetom „vnútri“, v dome, kde sa v pivnici ukrýva mladý židovský utečenec.

Blíži sa koniec vojny, život je čoraz ťažší a Smrť, rozprávač strhujúceho príbehu Liesel Memingerovej, má čoraz viac práce. Jeho pohľad sprevádza čitateľov od prvej stránky po poslednú a prifarbuje ju melanchóliou i čiernym humorom.

Odporúčame tieto knihy

Literárna revue. Kniha do vašich uší. Recenzie a rozhovory. Všetko, čo vám pomôže zorientovať sa medzi knihami.

Markus Zusak: Clayov most

Martina Pinková

sobota, 1. júna 2019 v sekcii Recenzie

Markus Zusak je autorom niekoľkých kníh, ktoré už stihli vyjsť aj v slovenčine. Najznámejšou z nich je pravdepodobne Zlodejka kníh, ktorá vyšla pred pár rokmi, a ktorá bola tiež sfilmovaná. Tento veľmi talentovaný súčasný autor prichádza, na radosť všetkých svojich čitateľov, s ďalšou knihou – Clayov most. čítať viac...

Literárna revue 23/2017

Dado Nagy

pondelok, 13. novembra 2017 v sekcii Literárna revue

Hosťami prvej novembrovej Literárnej revue sú spisovateľ Peter Krištúfek - spoluautor knihy Kornel Foldvári - O sebe a izraelský prozaik Meir Shalev. V relácii postupne zaznejú ukážky z kníh: Penzista, Hřebík v třešni, Moja ruská babka a jej americký vysávač, Zelený stan a Posol. čítať viac...

Markus Zusak: Zlodejka kníh

Nikola Marhefková

streda, 8. marca 2017 v sekcii Recenzie

Zvyčajne sa nestáva, aby prvou knihou, ktorú si dieťa prečíta, bola príručka pre hrobára. Ukradnutá z pohrebu vlastného brata. Príbeh deväťročnej Liesel však nikdy nebol obyčajným. čítať viac...

Ivana
Ivana
14. mája 2019
Najlepšia
Jana
Jana
14. mája 2019
o knihe

Kniha ležala v knihovničke už dávnejšie a stále som nenašla vhodný okamih na prečítanie. Neviem či to bolo v priadku že som videl skôr filmové spracovanie a až následne ale dostatočne dlhom čase som siahla po knihe... a pocity sa nedajú opísať . Keďže som videla film pri jednotlivých scénach som si predstavovala hlavných hrdinov a prežívala som to s nimi.
Majstrovský a mrazivý spôsob vyrozprávania príbehu "Smrťou " s akým som sa ešte nestretla.
S knihou som prežila nezabudnuteľné chvíle.

Andrea
Andrea
14. apríla 2019
S chuťou do toho priatelia!

Po prečítaní knihy som prišla na to, že hlavná hrdinka neukradla iba knihy, ale aj moje srdce. Získala si ma tým, ako nechcela byť väzňom vo vlastnej spoločnosti. Stoj čo stoj zostala húževnatá. Nepoddala sa. Naozaj som mala problém odtrhnúť od tohto pôsobivého titulu oči.

čitateľka
čitateľka
6. augusta 2018
Kratšia recenzia

Svoje prvá stretnutie s touto nádhernou knihou si pamätám, akoby to bolo včera. Živo si pamätám ošúchanú knihu bez obalu, s vyliatou kávou na pár stranách, ako som s ňou s hrdosťou odchádzala z knižnice. Mala som pri nej taký ten šteklivo- hrejivý pocit v bruchu, ten, ktorý mi vždy radí pri výbere kníh. Ani tentoraz sa nemýlil, kniha bola výborná. Od prvej do poslednej strany som knihu "hltala" a s nežnou Liesel prežívala každé dobrodružstvo či nebezpečenstvo. veľmi sa mi páčil rozprávač príbehy, pri ktorom snáď žiadny čitateľ nebude mať problém domyslieť si o koho ide. O tejto knihe som básnila a odporúčala všetkým naokolo. Tak ako bolo ľahké začítať sa do deje, tak bolo ťažké zistenie, že som na konci.
Skláňam sa pred vašim umeleckým talentom pán Zusak.

Lady
Lady
6. augusta 2018

Svoje prvé stretnutie s touto knihou si pamätám ešte keď som bola menšia, už v tom čase ma veľmi bavila vojnová tematika. Keď som si ju požičiavala z knižnice, kniha nebola v dobrom stave, dokonca ani nemala obal. No cítila som pri nej taká to šteklenie v žalúdku, oznamujúce, že toto bude dobrá kniha. Moje podvedomie sa nemýlilo. Hlavná hrdinka mi prirástla ku srdcu tak, že som s ňou prežívala každé jedno dobrodružstvo či nebezpečenstvo. Veľmi sa mi páčil rozprávač, kde si každý bude musieť domyslieť, kto to asi je. Úprimne, o tejto knihe som básnila ešte veľmi dlho a bude veľmi ťažké dostať ju zo srdca. No čo už, od úplného začiatku sa na mňa nalepila ako kliešť.
Skláňam sa nad vaším umeleckým talentom pán Zusak.