Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

Ján z Turca: Kronika Jána z Turca 2. vydanie

Počet strán: 592

Väzba: tvrdá

EAN: 9788080468880

Jazyk: slovenský

ISBN: 978-80-8046-888-0

Dátum vydania: 13. júla 2018

Vydavateľstvo:  Perfekt

Orig. vydavateľstvo: 

Rozmery: 5,6 cm x 17,8 cm x 23,3 cm

Hmotnosť: 1,16 kg

Kronika Jána z Turca 2. vydanie

Autor: Ján z Turca

Dostupnosť:
Vypredané v e-shope

Cena v e-shope: 35,06 
Bežná cena: 36,90 €
Zľava 5%
Rezervácia v kníhkupectve

Titul nemáme na sklade v e-shope a je vypredaný aj u dodávateľa. Pozrite sa nižšie, či máme titul v niektorom z kníhkupectiev.

Zobraziť dostupnosť v kamenných predajniach

Pri kúpe tohto produktu máte poštovné zadarmo.

O knihe: V origináli ručne písaná a stredovekým autorom Jánom z Turca ilustrovaná kniha je úžasným svedectvom našej minulosti, ozdobou každej knižnice. Do slovenského prekladu Júliusa Sopka

sa začíta každý milovník mimoriadnych textov. Latinčina dýcha časom pol tisícročia. Originál Kroniky Jána z Turca, ktorú predkladáme slovenskej kultúrnej verejnosti, uchováva Rehoľa Piaristov v Nitre. Vydanie stredovekej prvotlače v latinčine, ktorá obsahuje aj jej rozsiahly preklad do slovenského jazyka, si môže po prvý raz od roku 1488 prečítať aj slovenský čitateľ. K obsahovej časti diela patrí tzv. Hunská kronika (starobylé dejiny Skýtov, Hunov a Maďarov), výklad o dejinách Uhorského kráľovstva od druhého príchodu Maďarov až po obdobie vlády kráľa Karola Róberta z Anjou, obdobie panovania kráľa Ľudovíta I. Veľkého, osud kráľa Karola II. Malého a dobytie Viedne a Viedenského Nového Mesta kráľom Matejom Korvínom. V knihe sú nádherné iluminácie, ktoré umocňujú stredoveký charakter diela.

Odporúčame tieto knihy