Kníhkupectvo PANTA RHEI na skvalitnenie služieb používa cookies podľa pravidiel, ktoré sú Vám k dispozícii v Obchodných podmienkach. Ďalším používaním stránky s uvedenými pravidlami súhlasíte.

Na sklade máme až 50 000 kníh.
Tituly skladom doručíme do Vianoc.
Katarína Horáková: Ako mať zdravé srdce a cievy v každom veku
Počet strán: 288
Väzba: tvrdá
EAN: 9788089642239
Jazyk: český
ISBN: 978-80-89642-23-9
Dátum vydania: 9. júla 2015
Vydavateľstvo:  Plat4M Books
Rozmery: 1 cm x 13,5 cm x 19 cm

Ako mať zdravé srdce a cievy v každom veku

Dostupnosť:
Vypredané
Nedoručíme do Vianoc
Naša cena: 11,31 
Bežná cena: 11,90 €
Zľava 5%

Titul je vypredaný a nemáme ani informáciu o dotlači. Pre informáciu o dotlači sledujte prosím našu stránku.

Zobraziť dostupnosť v kamenných predajniach

Pri nákupe nad 35 € máte poštovné zadarmo.

Pri nákupe nad 15 € máte osobný odber zadarmo.

O knihe: Ako sa staráme o svoje srdce? Väčšina z nás macošsky. Kým sa samo neozve, často naň ani nepomysli´me. Štatistické údaje sú toho dôkazom. Epidemiologická situácia vo výskyte ochorení srdca a ciev v Slovenskej republike patria spolu s cievnymi chorobami mozgu k dominantny´m chorobám obehovej sústavy. Podlˇa údajov WHO/EURO na Slovensku umrie každý rok na tieto ochorenia 508 lˇudi´ na 100-tisíc obyvatelˇov. Tým sa zaradˇujeme v rámci 34 krajín Európy a 4 zoskupení do poslednej tretiny. Na rozdiel od toho vo vyspelých krajinách Európy dosahuje úmrtnostˇ na srdcovo-cievne ochorenia 221 ľudí na 100-tisíc obyvatelˇov, teda o 56 percent menej.

Prečo sa môžeme „pýšiť“ takýmto nechvályhodným umiestnením v celosvetovom meradle? Všetci odborníci sa zhodujú v tom, že najdôležitejšou príčinou, prečo sa ochorenia srdca a ciev tak rozšírili, je nesprávny životný štýl, nezdravé stravovanie, nedostatok pohybu a rozšírené´ fajčenie. To, že tak často zomierame na srdcový infarkt a mozgovú´ porážku, je dôsledok aj našej neinformovanosti a nedisciplinovanosti. My sa totižˇ nenakazímee chronickou chorobou – my si ju pitím, jedením a myslením sami navodzujeme.

Srdce a jeho nepretržitá´ čiinnostˇ počas celého nášho života patrí´ medzi jeden zo zázrakov prírody. Mnohých určite prekvapí, čo všetko zdravé srdce dokáže v spolupráci so „sieťou života“ – cievami a krvou – tekutinou jedinečných vlastností. Ale aj to, čo si spôsobujeme našim nezdravým životným štýlom, ako sami ovplyvňujeme zmeny krvného tlaku, srdcovú frekvenciu, zrážanlosť krvi, ktoré, ak včas neliečime, navodíme si arytmiu srdca, anginu pectoris, srdcový infarkt, mozgovú porážku či choroby periférnych ciev. Testy odhalia nielen to, čo nám chýba, ale aj návrh riešenia zdravotného problému jednotlivca. Ďalej sa bližšie dozvieme o príčinách, ale aj o možnostiach, ako zabrániťˇ kôrnateniu ciev a rozvíjaniu srdcových chorôb, čo robitˇ, kedˇ prežívamie ich typické prvé príznaky.

Autorka vo svojom príhovore hovorí: Vrelo odporúčam, začnite ťaženie za zdravé srdce najprv u seba, dˇalej vo vašej rodine a prevezmite kontrolu nad vašim zdravím. Staňte sa zástancami života pre zdravé srdce. Pravidelne na to potrebujeme do našej stravy zaraditˇ v dˇalšej časti knihy uvedené´ najdôležitejšie potraviny pre srdce a krvný´ obeh. Možno neviete, ale ažˇ na 90 percent sami rozhodujeme o tom, aké čisté a pružné sú naše cievy a aké´ zdravé´ je naše srdce. Zázračný liek neexistuje! Budem velˇmi rada, ak moja kniha najde cestu k vašim srdciam.

Kniha je druhou publikáciou edície Ako byť zdravý v každom veku. Ďalšie budú nasledovať.

Odporúčame tieto knihy

Pridaj svoj názor
Anonym
Anonym
Pridaj svoje hodnotenie