Kníhkupectvo PANTA RHEI na skvalitnenie služieb používa cookies podľa pravidiel, ktoré sú Vám k dispozícii v Obchodných podmienkach. Ďalším používaním stránky s uvedenými pravidlami súhlasíte.

neuvedený: Mohamed - Život a pôsobenie pripravovateľa cesty v Arábii
Počet strán: 217
Väzba: tvrdá
EAN: 9788096720941
Jazyk: slovenský
ISBN: 8096720945
Rok vydania originálu: 1996
Vydavateľstvo: Efezus
Rozmery: 2 cm x 16 cm x 23 cm

Mohamed - Život a pôsobenie pripravovateľa cesty v Arábii

Autor: neuvedený

Dostupnosť:
Na otázku
Naša cena: 9,40 
Bežná cena: 10,00 €
Zľava 6%

Titul momentálne nemáme na sklade. Informáciu o dostupnosti dostanete na [email protected] alebo na tel. linke 0800 333 000, v pracovné dni od 8.00 - 16.00 hod.

Zobraziť dostupnosť v kamenných predajniach

Pri nákupe nad 35 € máte poštovné zadarmo.

O knihe: Kniha "Mohamed" zobrazuje život a dielo proroka čisto a pravdivo, približuje nám ho takého, akým bol. Čo nám na islame ponecháva neobjasnené, je jeho neskoršie prekrútenie.

Už ako dieťa tuší Mohamed svoju úlohu. Primerane, ako dospieva a duševne dozrieva, stáva sa tušenie poznaním, prosbou o silu, o pokyn zhora; obraz po obraze, stupienok za stupienkom sa odvíja jeho vedenie zo Svetla.

Mohamed sa podujme na každú prácu, aj keď sa zdá, že neleží v smere jeho poslania. Neskôr, v spätnom pohľade sa ukáže, aký nutný bol aj tento druh prakticko-pozemského pôsobenia.

V mladosti mu rovnakou mierou vštepujú židovské a kresťanské náboženstvo. So žiadnym z nich sa nezžije, lebo jeho vnútorné poznanie Boha sa bráni ustrnutiu a dogme. Mohamed chce spojiť židovstvo a kresťanstvo do jednotnej, živej viery. Židovstvo sa mu javí ako ustrnuté a zlomené, lebo odmieta Ježiša; kresťanstvo zasa pre rôzny výklad cirkvi neobsahuje viac čistú pravdu, ako ju priniesol Ježiš.

Zo začiatku Mohamed nemôže objasniť mnohé otázky. Sleduje vnútorné volanie a utiahne sa do samoty a skoro desať rokov prežije v horách ako pastier oviec. Jeho otázky sa objasňujú. Uvedomí si, že musí priniesť Arabom pravdu v novej forme. Pravdu a múdrosť smie vo svojej duši prijímať, zjavenie dostane.

Mohamed má zjednotiť Arábiu vo viere v Boha, ľudu priniesť mier a slobodu. Po návrate zo samoty so zdesením vidí, že v krajine zúrilo krvavé povstanie, ktoré jeho vezír kruto potlačil.

Aké je to potešujúce spolu s Mohamedom prežívať jeho dozrievanie, poznávanie a naplnenie, ako veľmi bolí mnohoraké ľudské zlyhanie, ktorému sa stavia na odpor. V podstate je to to isté dianie ako pri každej milosti zo Svetla, len v inej forme: Namiesto živej pravdy nastupuje dogma, vládne moc temna, zameraná na pozemské veci a prináša ľudom nesvornosť, záhubu a nenávisť. Je dobré, keď človek po prežití tejto knihy získa neskreslený pohľad na túto problematiku.

Odporúčame tieto knihy

Pridaj svoj názor
Anonym
Anonym
Pridaj svoje hodnotenie