Kníhkupectvo PANTA RHEI na skvalitnenie služieb používa cookies podľa pravidiel, ktoré sú Vám k dispozícii v Obchodných podmienkach. Ďalším používaním stránky s uvedenými pravidlami súhlasíte.

Zuzana Macková: Právo sociálneho zabezpečenia - Osobitná časť
Počet strán: 140
Väzba: mäkká, brožovaná
EAN: 9788089122523
Jazyk: slovenský
ISBN: 978-80-89122-52-3
Dátum vydania: 1. novembra 2008
Číslo vydania: 1
Rok vydania originálu: 2008
Vydavateľstvo: Heuréka

Právo sociálneho zabezpečenia - Osobitná časť

Autor: Zuzana Macková

Dostupnosť:
Na otázku
Naša cena: 7,86 
Bežná cena: 8,36 €
Zľava 6%

Titul momentálne nemáme na sklade. Informáciu o dostupnosti dostanete na [email protected] alebo na tel. linke 0800 333 000, v pracovné dni od 8.00 - 16.00 hod.

Zobraziť dostupnosť v kamenných predajniach

Pri nákupe nad 35 € máte poštovné zadarmo.

O knihe: Publikácia aktuálne vypĺňa medzeru vo vydávaní vzdelávacej odbornej právnickej literatúry

v oblasti práva sociálneho zabezpečenia v Slovenskej republike. V záujme maximálneho priblíženia a sprehľadnenia systému dávok štátnej sociálnej podpory všetkým čitateľom, spolu aj so sumami ich finančného vyjadrenia, autorka vložila ku textu zrozumiteľné tabuľky s aktuálnymi sumami v eurách. Rovnako tak ponúka riešenie názorných praktických príkladov pre správnu aplikáciu právnych predpisov v praxi. Autorka používa stručné, výstižné, zrozumiteľné, jasné a odborné vyjadrovanie, pričom sa snaží jednotlivé základné pojmy priblížiť aj na základe príkladov z praktického života.

Autorka ako „osobitnú časť“ práva sociálneho zabezpečenia spracovala systém štátnych sociálnych dávok, tzv. systém štátnej sociálnej podpory, ktorý rozčlenila na päť kapitol. Tie členila na jednotlivé podkapitoly, v rámci ktorých spracovala základné podmienky, výšky dávok, ako aj konanie, zánik nároku na dávky, atď. Mimoriadne kladne treba hodnotiť prehľadné a zrozumiteľné tabuľky, v ktorých sú výšky súm jednotlivých dávok uvádzané už v eurách. Devízou je najmä uvádzanie jednotlivých názorných príkladov pre správnu aplikáciu v praxi. Z edukatívneho hľadiska treba vyzdvihnúť najmä prípravu na správnu aplikáciu zákonov upravujúcich jednotlivé štátne sociálne dávky v praktickom živote.

Odporúčame tieto knihy

Pridaj svoj názor
Anonym
Anonym
Pridaj svoje hodnotenie

Naposledy ste videli