! Doprava ZADARMO už od 20 € !

Don Bosco

vydavateľstvo

Posledný exorcista


Po viac ako 160 000 vykonaných exorcizmoch rozpráva najváženejší exorcista Katolíckej cirkvi o svojom dlhom zápase proti satanovi. Pri otvorenom rozhovore vychádzajú na povrch znepokojujúce podrobnosti: satan prebýva vo Vatikáne; mágia, špiritizmus a povery stoja za vraždou rehoľnej sestry; fenomén počtu posadnutých detí rastie; zápas proti zlu, ktorý sa začal pri vzniku sveta, bude trvať až do konca vekov a my sa nachádzame už pred poslednou bitkou. Páter Amorth v dlhom rozprávaní upozorňuje na hroznú skutočnosť: Cirkev už viac neverí v existenciu diabla, biskupi nemenujú nových exorcistov vo svojich diecézach a niet viac mladých kňazov, ktorí by boli ochotní naučiť sa náuku a prax oslobodenia duší. Posledný vatikánsky exorcista nemá nasledovníkov, ale pole zápasu proti temným silám nemôže zostať opustené.
Vypredané
7,51 € 7,90 €

Spomienky Jana Bosca


Proroctvá dona Bosca, začiatky prvého oratória, tvrdé zrážky s protestantmi, to všetko je z prvej ruky zaznačené vo vzácnom dokumente tohto svedka a proroka, ktorý sa v tých rokoch stal otcom a zakladateľom saleziánskej rodiny. Historik Francis Desramaut, známy ako odborník na dejiny saleziánskej spirituality, o týchto stránkach povedal: Nie sú to chladné faktografické zápisnice, ale otcovské dôverné odkazy dona Bosca svojim synom. Vlastnými skúsenosťami chce nielen vychovávať, ale zároveň aj pobaviť. Tri hrubé zošity, ktoré sám autor nazval Pamäti oratória od 1815 do 1855, sú plné obyčajných ľudských príbehov, napísaných a predovšetkým žitých s neobyčajnou láskou a otvorenosťou pre skutočnosť - aj tú Božiu.
U dodávateľa
14,16 € 14,90 €

Dominik Savio


Podrobnejšie informácie o knihe Dominik Savio: Túžiť po nebi je nákazlivé a Dominik Sávio o tom vedel svoje. Vyskúšal úsmev, prirodzenú veselosť, čisté srdce a vyšlo to. A ešte priateľstvo s Ježišom a Máriou! O to stál nadovšetko. Dominikovo úsilie získať víza na pobyt v nebi je sympatické, aktuálne a také akurát. Ak pri čítaní tejto knižky pustíte k slovu, bude vám o plnení tejto vízovej povinnosti rozprávať celé hodiny, dni ba aj roky.
Vypredané
4,75 € 5,00 €

Nancy Hamiltonová


Nancy sa narodila s vážnou diagnózou, ktorá ju postupne pripravila o obe nohy. Napriek „výnimočnému" zdravotnému stavu tak dokonale zvládala svoju životnú rolu, že nielenže nevzbudzovala poľutovanie, ale sama strhávala iných k úprimnej radosti zo života. Tento strhujúci príbeh o bolesti a radosti vychádza už po ôsmykrát (predtým pod názvom Keď zakvitne rumovisko) a čitateľa zakaždým osloví silná výpoveď matky, jej postupné objavovanie Boha, úzke puto s dcérou, najmä však Nancin obdivuhodný optimizmus a až dojemné prijatie svojho kríža.
Vypredané
4,28 € 4,50 €

Aj jed môže liečiť


„Hriech je ako nebezpečný jed, ktorý spôsobuje smrť, ale za určitých okolností môže byť aj liekom…“ píše autor tejto knihy na začiatku jednej kapitoly. Vyrušila vás táto veta? Zauvažovali ste, či toto tvrdenie nie je pritiahnuté za vlasy? A zišlo vám na um hľadať jeho korene? Vedci zistili, že napríklad jed škorpióna môže liečiť viacero druhov rakoviny, pavúčí jed pomáha ľuďom trpiacim Alzheimerovou chorobou a epilepsiou, včelí lieči zápaly, botulotoxín našiel uplatnenie v dermatológii… Jed naozaj môže byť liekom, ale pod jednou podmienkou ak ho má človek pod kontrolou. Všetko teda závisí od toho, ako s ním narábame. Navyše, hriešne sklony môže premeniť na liek iba Kristova láska… Dozviete sa, čo možno neviete… • Pýcha je šteklivá túžba byť vždy prvý a lepší ako ostatní. • Lakomstvo je v hrubej podstate „mať, ale nedať“. • Závidieť znamená hľadieť na iných so zlým úmyslom. • Hnev je hriechom, ak vybuchujeme alebo ho v sebe hromadíme. • Nespútaná sexualita navádza na unáhlené a nerozvážne, ba priam hlúpe činy. • Obžerstvo je väčším zabijakom ako meč. • Lenivosť marí každú vhodnú príležitosť. Ak ste v sebe objavili hriešne sklony alebo ste zašli až na hranicu chorobných príznakov, nelistujte v tejto knihe, ale čo najskôr si ju prečítajte… lebo liek podaný včas je dvojnásobným liekom!
Vypredané
3,99 € 4,20 €

Charizmatický svätec - Mladý kňaz


Vraj sa zbláznil a stále melie o tom istom, že bude mať kostoly, dielne, domy, kňazov… Ťažko bolo tomu uveriť, veď sa za ním ťahal len húf chlapcov, ale nikde ani náznak toho, o čom rozprával. Jeho dôvera a trpezlivosť však prevážili všetky pochybnosti. Nie je teda blázon ako blázon. Druhá časť životopisného príbehu je práve o tom, ako sa mladý kňaz Ján Bosco prebíja cez ľudské predsudky a hľadá domov pre svojich chlapcov.
Vypredané
3,61 € 3,80 €

Výchovný systém Jána Bosca


Kto učí umeniu vychovávať?Jedným z mnohých je zaiste Ján Bosco. Jeho výchovná metóda, ktorú nazval preventívny systém, bola desiatky rokov prijímaná a úspešne včlenená do kultúry tisíckami vychovávateľov na všetkých úrovniach. A práve dnes, keď sa zdá, že sa tie najúčinnejšie pedagogické modely boja proti delikvencii mladistvých opierajú o prevenciu, znovu prichádza na scénu. Kniha je určená vychovávateľom, rodičom, učiteľom, kňazom, katechétom, animátorom a všetkým, ktorí sú priamo zapojení do formačnej práce s dospievajúcimi a adolescentami. Táto kniha chce čitateľovi ponúknuť jednoduchý a moderný pohľad na základné prvky a oporné body vo výchove podľa Jána Bosca, ktorého účinnosť bola historický potvrdená. V závere každej kapitoly sú načrtnuté možnosti aktualizácie.
Vypredané
4,28 € 4,50 €

Život mamy Margity


Svätec nikdy nerastie sám. Don Bosco rástol v láskavom rodinnom prostredí, ktoré vytvárala svojou dobrotou jeho mama. Margita Occhienová (1788 – 1856) veľmi dobre rozumela životu, preto aj ľudia rozumeli jej. „¼udová“ spiritualita tejto ženy sa zakladala na evanjeliových hodnotách. Ján Bosco ich prijal, žil a použil ako tehličky svätosti, ktorá nespočíva v pochopení ťažkých teologických kníh, ale v láskavej službe tým, čo sú okolo nás. Mama Margita zomrela 25. novembra 1856 v prítomnosti svojho syna a mnohých chlapcov. Jej život je aj po stopäťdesiatich rokoch inšpiráciou pre každého, kto chce byť vždy na pulze dní, bližšie k srdcu iných aj k Bohu.
Vypredané
5,23 € 5,50 €

Taky bol Don Bosco


Život svätého Jána Bosca, priateľa mladých, je taký pestrý a bohatý, že jedna kniha zďaleka nestačí. Počas svojho života mal vždy vhodné slovo povzbudenia, príklad i priateľské srdce tak pre svojich chlapcov v Turíne, ako aj pre rodičov, učiteľov, kňazov, úradníkov… V tejto knihe sa môžeme dotknúť nielen už známych, ale aj doteraz nepoznaných epizód, príbehov a myšlienok z jeho strhujúceho života. Ľahký, svieži a presvedčivý štýl autora privádza čitateľa k srdečnému konštatovaniu: Taký bol…
Vypredané
4,66 € 4,90 €

Krížová cesta pre manželov a rodičov


Manželia i rodiny v tejto knižke môžu nájsť inšpiráciu a novú silu prežívať svoje manželstvo tak, ako sa tieto inštitúcie majú prežívať. Môže im to dať silu, keď počujú o pravde, o Bohu a o človeku, i o cene ľudského života, o vernosti a manželskej nerozlučiteľnosti. Rodičia v nej môžu objaviť silu byť skutočnými otcami a matkami aj po prípadných vlastných zlyhaniach – otcami a matkami, ktorí nikdy nestratia zo svojej perspektívy vlastné deti, aj keď možno poznačené utrpením v dôsledku narkománie, alkoholizmu alebo iných návykov. Mária – vytrvalá a verná na krížovej ceste – v nich môže posilniť rodičovskú lásku. Krížová cesta pre manželov a rodičov má aj imprimatur.
Vypredané
1,43 € 1,50 €

Žehnajte a nepreklínajte


Celý svet je aj napriek hriechu v stave požehnania. Prečo sa žehnáme a dávame deťom krížik na čelo? Tajuplný účinok verzus magická sila požehnania.
Vypredané
1,43 € 1,50 €

Televízia v našich rukách


Televízia je pre nás mamou, otcom, opatrovateľkou, spoločníčkou, sedatívom pre nepokojné deti, terapeutom pre chorých a starých. Má výchovnú úlohu alebo nás predáva reklame? Je televízia len negatívom dnešnej doby?
Na sklade 3Ks
1,43 € 1,50 €

Zázraky a znamenia v Biblii


Od zázraku stvorenia k zázraku vykúpenia. Porušuje Boh svojvoľne poriadok, ktorý sám stanovil? Aktuálny pohľad na zázračné udalosti vo Svätom písme.
U dodávateľa
1,43 € 1,50 €

Prepáčte, ja som len katolík...


Kto môže o sebe povedať, že je veriaci? Čo nás robí kresťanmi? Stačí byť pokrstený? Ako si vysvetliť sklamanie z Cirkvi? Máme byť my kresťania na čo hrdí?
Vypredané
1,43 € 1,50 €

Pápež Wojtyla


Prakticky a pútavo spracovaný životopis pápeža Jána Pavla II. zaznamenáva všetky dôležité míľniky jeho života od narodenia až po smrť.
Vypredané
3,04 € 3,20 €

Svetlo sveta


Unikátny rozhovor nemeckého novinára s Benediktom XVI., v ktorom pápež, pre niektorých možno prekvapujúco, nič nezahmlieva. V mysliach mnohých je pápež ten, ktorému nemožno v ničom odporovať, čo môže byť dôvodom, pre ktorý ho možno mnohí neobľubujú, či ním opovrhujú. Ako však sám v knihe zdôrazňuje – každý je slobodný mu protirečiť… V knihe sa osobne stretnete s človekom, otvoreným a pokorným, ktorý sa pred šiestimi rokmi stal hlavou Katolíckej cirkvi.
Vypredané
12,26 € 12,90 €