! Doprava ZADARMO už od 20 € !

Trio Publishing

vydavateľstvo

Podvody, ktoré hýbali dejinami, 2. vydanie


Kniha Podvody, ktoré hýbali dejinami prináša v chronologickom poradí najdôvtipnejšie a najzábavnejšie spôsoby, ako sa ľudia dokázali navzájom okabátiť a podviesť. V pozadí niektorých prípadov stojí finančný motív, ako napríklad v pyramídových hrách Charlesa Ponziho či Bernarda Madoffa. Inokedy vedci zmanipulovali dôkazy v planej nádeji, že dokážu svoje milované teórie; najúspešnejší umelci sfalšovali diela predošlých majstrov, aby zozbierali aspoň omrvinky ich slávy; iní podvodníci hľadali spôsob, ako skryť svoju bezvýznamnosť a nezaujímavý pôvod pod pláštikom požičaného mena. Táto pôsobivá publikácia, ktorá obsahuje vyše osemdesiat fotografií, malieb a ilustrácií, vrhá svetlo na podmanivé, ambiciózne osobnosti stojace v centre príbehov a skúma ich motiváciu, ktorá ich priviedla k nečistým a nečestným skutkom – a tie v mnohých prípadoch „hýbali dejinami“.
Vypredané
14,16 € 14,90 €

Carpathia


Zdá sa, že debutovou prózou Carpathia vstupuje do slovenskej literatúry nový, sľubný autor a prináša ňou farby, ktoré sú pre tradičnú slovenskú prózu nezvyčajné: svojské videnie a cítenie zanikajúceho sveta svojho rodiska, opustenie epickosti na úko r pocitovosti - hoci naznačené epické prvky by stačili na celú ságu -, beznádejné putovanie zanikajúcim svetom v trojuholníku zeme nikoho a k tomu mihotajúce sa obrazy ako v starom kine... Z prózy cítiť nažitú tému, autor akoby prostredníctvom scenára líči zaniknuté obrazy starého sveta a konfrontuje ich so svojimi súčasnými návštevami daného priestoru. Napriek tajomnosti a temnosti prózy čitateľ verí v pravdivosť prečítaného, čím sa napĺňa autorov zámer presvedčiť svojou prózou, že to, čo sa reálne mohlo stať, sa naozaj stalo. Novela Carpathia svojou témou i jej uchopením demonštruje znaky nesporného talentu a zrelosti svojho autora.
Vypredané
5,61 € 5,90 €

dostupné aj ako:

Tajný vejár


Sugestívne rozprávanie osemdesiatročnej Ľalie, ktorá na sklonku svojho života rozpráva príbeh, ktorý v sebe dusila, kým hlavní aktéri jej rozprávania – v zmysle čínskych tradícií - neodídu z radov živých. A tak pred čitateľom defiluje život čínskych žien, kruto zošnurovaný tradíciou. Zoznamujeme sa so šesťročnou Ľaliou, druhou dcérou chudobného roľníka, ktorú v živote vzhľadom na chudobu svojich rodičov nečakajú ružové vyhliadky. A predsa: vďaka fyzickým danostiam - anatómii svojej nohy, ktorá sľubuje nádej na najmenšiu možnú nôžku, sa jej perspektíva radikálne zmení. Dohadzovačka jej dohodí laotchung, dvojníčku z bohatej rodiny, o akej Ľalia mohla len snívať. Dievčatá spolu prežívajú obväzovanie nôh, hraničiace takmer s rozsudkom smrti, každodenné radosti i starosti dospievania i výber ženíchov. Svoje osudy prežívajú v ženskej izbe, vykázané zo sveta mužov nielen psychicky, ale aj fyzicky. Ich zmrzačené nohy nevládajú niesť záťaž spojenú s chôdzou, z izby vychádzajú, len aby dozerali na domácnosť a ich obzor sa nevyhnutne zužuje a obracia do vnútorného sveta plného legiend... Život Ľalie a Snežnej Ruže sa pomaly, ale iste začína meniť. Lenže kým u Ľalie k lepšiemu, s jej laotchung Snežnou Ružou si osud zahrá krutú hru... Aké má možnosti žena bez vena, bez praktických skúseností z vedenia domácnosti, s krutou svokrou, ktorej je vystavená napospas, a drsným manželom? Ako to dievčatá zvládnu, vydrží ich vzťah, ktorý je podľa čínskych tradícií silnejší ako vzťah k manželovi? Ako sa Ľalia zhostí svojej roly váženej manželky a naopak, ku komu sa bude Snežná Ruža utiekať vo chvíľach, keď jej bude ťažko...? Lisa See napísala plnokrvný román plný drámy, ktorý sa číta jedným dychom.
U dodávateľa
11,31 € 11,90 €

Predpovede, ktoré nevyšli


Hovorí sa, že jednou z čŕt, ktoré odlišujú človeka od zvieraťa, je jeho schopnosť predvídať budúcnosť. Pes sa „v myšlienkach“ snáď dostane po najbližšie jedlo, ale človek je schopný si predstaviť budúcnosť nie na hodiny, ale na mnoho rokov dopredu.Od najstarších čias má ľudská civilizácia svojich prorokov a vizionárov, ale či sa spoliehali na božskú inšpiráciu, či ich predpovede stáli na vedeckých základoch, alebo vychádzali z ekonomických modelov, prípadne pramenili z vlastnej imaginácie, po prečítaní 50 kapitoliek v knihe Predpovede, ktoré nevyšli zistíte, že aj tí najkvalifikovanejší vizionári občas mali takmer nadprirodzenú schopnosť trafiť úplne vedľa.Veď ako by sa dalo kvalifikovať tvrdenie:· že človek nikdy nepristane na Mesiaci· že telefón je taká užitočná vecička, že raz nastane čas, keď bude v každom meste jeden· že rokenrol neprežije jedno leto· že behom krátkeho času budeme v domácnostiach používať vysávače na atómový pohon (malo sa tak stať do roku 1965)· že Čína do roku 1965 predbehne Veľkú Britániu vo výrobe ocele· že Nemecká ríša bude trvať tisíc rokov· že nastane koniec sveta (opakovane v priebehu dvoch tisícročí, najnovšie predpoveď o konci sveta podľa mayského kalendára na rok 2012)· a mnohé ďalšie?
Na sklade 1Ks
14,16 € 14,90 €

Analfabeta Negramotná - 2. vydanie


Je tesne pred Štedrým dňom. Betka Bábiková, prezývaná aj Analfabeta Negramotná pre jej nezáujem o čítanie akéhokoľvek druhu, sa v Knihovanoch nad Váhom omylom nechá zavrieť do knižnice. To sa začnú diať veci! V tichom šere knižnice vystupujú z kníh svetoznáme knižné postavy jedna za druhou ...Janko Hreško, Pinocchio, Pipi Dlhá pančucha, Anna zo Zeleného domu a ďalší s rovnakým cieľom - pomôcť Analfabete vyriešiť jej tri životné záhady....ak sa chcete dozvedieť viac nahliadnite do tejo knižky. V prílohe nájdete 20 stránkový zošitok Čítajme s porozumením Analfabetu Negramotnú.
Vypredané
7,51 € 7,90 €

Čarujeme se skleněnými korálky


Naučte se vytvářet úžasné šperky a doplňky a zdobit předměty denní potřeby. S touto knihou zvládnete základní techniky práce s drobnými skleněnými korálky, tkaní na korálkovém stavu, vyšívání a navlékání na drátky. Stačí si vybrat z 18 podrobně vysvětlených projektů a potěšíte sebe i přátele skvostnými vlastnoručními dílky - od náramku přátelství po společenský šál. Vyzkoušejte variace nápadů, nechte se inspirovat krásnými fotografiemi!
Vypredané
32,42 € 34,13 €

Stratená Biblia


Fascinujúca antológia neoficiálnych posvätných židovských a kresťanských spisov, ktoré neboli začlenené do Biblie. Obsahujú iné verzie biblických príbehov, prekvapujúce predpovede o budúcnosti a opisy "stratených rokov" Ježiša. Publikácia zaraďuje tieto spisy do náboženských, spoločenských aj politických súvislostí.
Vypredané
22,04 € 23,20 €

Ztracená bible


Ztracená bible, Co se do Bible nedostalo: Objevujeme zapomenuté spisy, Neznámý Ježíš, Vidění Apokalypsy, Proroci a Patriarchové.
Vypredané
30,21 € 31,80 €

Hlava Boha


Autor nás vedie po stopách záhady, akou je tajné uctievanie rádu templárov, ktorého predmetom bola - hlava. Údajne išlo o hlavu Ježiša Krista. Pri obradoch vraj tiež používali ako relikviu odťatú zabalzamovanú hlavu Bafometa. Pri skúmaní tejto záhady sa dostaneme až do starého Egypta, Palestíny i na Britské ostrovy.
Vypredané
9,11 € 9,59 €

Parádny podvrh


Turínske plátno uschováva portrét Ježiša Krista. Doteraz existovali dve teórie - jedna, že ide o falzifikát, druhá, že ide naozaj o plátno, do ktorého bol Ježiš zabalený po smrti na kríži a uložený v ňom do hrobu. Táto kniha prináša prekvapujúce tretie riešenie: samotná látka pochádza zo stredoveku, ale do nej odtlačená podoba zobrazuje skutočnú Ježišovu podobu...
U dodávateľa
9,11 € 9,59 €

Kúzlime so sklenenými korálikmi


Táto publikácia vám ponúkne: 18 podrobne vysvetlených námetov - od náramku priateľstva a gratulačnej kartičky k darčeku po vankúš ozdobený strapcami a rám na fotografiu utkaný z drobných korálikov, variácie nápadov ku kažkému námetu, prácu vám uľahčí pomocou prehľadných schém vzorov a makiet.
Vypredané
23,66 € 24,90 €

A terror napja


Valóság szülte krimi, dokumentumregény és történelmi kislexikon egyben. Ha ez az egy könyv maradna az utókor számára a terrortámadásról, akkor is minden lényeges momentumról tudhatnánk, hiszen másodpercről másordpercre követhetjük nyomon a történelemfordító nap eseményeit. Mindezt száz döbbenetes erejű fotó, valamint az adatokkal, tényekkel teli kislexikon teszi teljessé. A kiadó, hagyományaihoz híven, ezúttal sem a szenzációhajhászásra törekedett, hanem a minőségre és a hitelességre. A könyv legnagyobb erőssége azonban - a történelmi hűségen és a precizitáson túl - éppen az a líraiság, ahogyan a szerkesztők az olvasó elé tárják a drámai percek és órák forgatókönyvét.
Vypredané
21,89 € 23,04 €

Viktorka ide do škôlky


Knižka je určená deťom predškolského veku. Všetky texty sa viažu na aktivity, ktoré deti robia v škôlke (učíme sa zdraviť, púšťame šarkana, organizujeme tekvičkovú slávnosť) a súvisia s jeseňou (zber a zaváranie ovocia, odlet sťahovavých vtákov). Viktorku sprevádza jej psík Rex, s ktorým sa delí o všetky zážitky zo škôlky. V knižke sú maľovanky, pesničky i ďalšie kreatívne úlohy pre deti.
Vypredané
4,75 € 5,00 €

Podvody, které hýbaly dějinami


Kniha Podvody, které hýbaly dějinami přináší v chronologickém pořadí nejdůvtipnější a nejzábavnější způsoby, jak se lidé dokázali navzájem podvádět a klamat. V pozadí některých případů je finanční motiv, jako například u pyramidových her Charlese Ponziho či Bernarda Madoffa. Jindy vědci zmanipulovali důkazy v plané naději, že dokážou svoje oblíbené teorie; neúspěšní umělci falšovali díla uznávaných mistrů, aby posbírali alespoň drobečky jejich slávy; jiní podvodníci hledali způsob, jak skrýt svoji bezvýznamnost a nezajímavý původ pod pláštěm vypůjčeného jména. Působivá publikace, která obsahuje více než osmdesát fotografií, maleb a ilustrací, vrhá světlo na podmanivé, ambiciózní osobnosti stojící v centru příběhů a zkoumá motivaci, jež je přivedla k nečistým a nečestným skutkům – a ty v mnohých případech „hýbaly dějinami“.
Vypredané
14,16 € 14,90 €

Heviho Diktátor


Publikácia Daniela Heviera Heviho Diktátor už pomohla tisíckam žiakov prelúskať sa úskaliami pravopisu a zvládnuť strašiaka diktátov. Kniha obsahuje 138 vtipných autorských diktátov a je určená rovnako žiakom prvého, ako aj žiakom druhého stupňa, s ktor
Vypredané
3,14 € 3,30 €

Moje potichu


Poézia mi dáva svetlo do duše - tak charakterizuje Ondrej Kalamár, autor knižnej publikácie Moje potichu, svoj vzťah k nej. " Písať poéziu je vypúšťať motýle z duše. Len si autor musí dať pozor, aby za motýle nepovažoval aj muchy, komáre či ovady. Kalamár vypúšťal motýle 14 rokov, počas ktorých tvoril zbierku básní, s ktorou bezpochyby dokáže korešpondovať aj čitateľ nezvyknutý na poéziu. Stačí len otvoriť a nechať sa vtiahnuť do prekvapivého sveta týchto básní...
Na sklade 2Ks
5,61 € 5,90 €