Martin Kellenberger

autor

Kozoroh/Vaše znamení


Anatomie, povaha, práce.....
Vypredané
0,63 € 0,66 €

Střelec/Vaše znamení


Anatomie, povaha, práce.....
Vypredané
0,63 € 0,66 €

Chlapec zo sedla a morský Vasko


Zmes pätnástich žánrovo rozmanitých próz pre mládež. Pätnásť príbehov. krehkých i drsných ako osudy ich mladých hrdinov. Príbehy z prostredia. ktoré je pre väčšinu z nás už trochu exotické - z osamelých dediniek akoby na konci sveta. z hlbokých lesov a zasnežených hôr. I z morského brehu. Jednoducho. príbehy so znamienkom tajomstva.
Vypredané
5,30 € 5,58 €

Vrabčí kráľ


Nádherná knižka Júliusa Balca nás vedie zvláštnym svetom, ktorý objavuje Katarínka a jej papagáj Pišta, prevedie nás Trnavou, Budmericami, Cíferom aj Pezinkom, teda miestami, ktoré autor dôverne pozná, preto sa v tomto priestore suverénne pohybuje. Akoby lovil aj zo svojich detských i mládeneckých spomienok. Krásne a objavné je navádzanie papagája Pištu, ktorého chcú vrabce získať, aby s nimi podnikol dobrodružnú cestu do Budmeríc, citlivo je opísaný strach malej Katarínky o svojho papagája, ktorý sa odrazu stratil na vandroch s vrabcami v budmerickej sýpke. V Balcovej knižke deti objavia všetky možné druhy správania vrabčiakov, ktoré pripomínajú ľudské vlastnosti, dozvedia sa o ich zvykoch, o čom snívajú i aká je predstava spravovania ich vrabčieho sveta.
Vypredané
5,33 € 5,61 €

Zbojník Paľo Pätoprstý


Najnovší titul Kataríny Habovštiakovej, tradične určený detskému čitateľovi, priam hýri pestrosťou. Ide pritom o pestrosť mnohorakých aspektov. Nie je ľahké udržať pozornosť malého čitateľa a táto úloha je v prípade 36 rôznych príbehov, kde sa menia postavy, prostredie i celková atmosféra deja (fantazijná či reálna), o to ťažšia. Autorka ju však zvládla bravúrne, a to najmä vďaka obdivuhodnému skĺbeniu klasickej štruktúry i jazyka ľudovej rozprávky a novodobej literárnej zručnosti, ktorá síce zachováva staré, no prehľadným členením jednotlivých hesiel mu vráža punc nového. Dielko je hodnotným príspevkom pre rodinnú knižnicu, ktorú občas využívajú malí čitatelia.
Vypredané
6,28 € 6,61 €

Kráľ nad kráľmi sa narodil


Kniha sprístupňuje deťom a mládeži atmosféru kresťanských Vianoc na Slovensku, ako ich zažil sám autor. Približuje poéziu príprav na tieto najkrajšie sviatky v roku, ako aj ich prežívanie v rodinnom kruhu či v širšom spoločenstve. Jej súčasťou sú znotované vianočné piesne a koledy. Môže povzbudiť najmladšiu generáciu k tomu, aby sa usilovala nadväzovať na túto tradíciu a dať terajšim Vianociam žiadúcu duchovnú i kultúrnu tvár.
Vypredané
6,28 € 6,61 €

Pampulóni


Malé leporelo na motívy básnickej skladby Panpulóni s ilustráciami Martina Kellenbergera. (170x205, 12 s., FB, TV)
Vypredané
0,60 € 0,63 €

Rozprávky z počítadla


Básne pre najmenších školákov s ilustráciami M. Kellenbergera. (170x200, 40 s., FB, TV)
Vypredané
4,07 € 4,28 €

Riekanky z čitanky


Verše pre najmenších čitateľov, na motívy písmeniek z abecedy s ilustráciami M. Kellenbergera.
Vypredané
4,74 € 4,99 €

Ježko v kvetináči


Poézia plná farieb, vôní, zvukov a príchutí sprítomní deťom kolobeh prírody i života. Baletky-snežienky, mačiatka v tráve, verše na obložených chlebíčkoch počas prvého jarného pikniku, svätojánska muška, teplý vietor, čakanie na dozretie hrušiek, premoknuté vrabce na klavíri, šípky, Martin na bielom koni, cencúle a snehuliaci, Fašiangy a Vianoce. Pre niekoho staré známe rekvizity, pre mnoho panelákových detí objavy. J. Rezník citlivo obnovuje vnímanie času nezávislého od zmeny čísel na monitore, ponúka ho ako osobnejšiu a intímnejšiu veličinu, cítiteľnú na vlastnej koži mimo uzavretých priestorov s nemennou teplotou. Knižka je navyše ilustrovaná nádhernými farebnými kresbami renomovaného ilustrátora Martina Kellenbergera.
Vypredané
6,28 € 6,61 €

Záhorácky raj


Konečne sa dozviete, prečo je Záhorie pupkom sveta, úžasné veci o vzniku záhorských obcí... Je to čítanie, pri ktorom sa ťažko ubránite slzám ( smiechu)...
Vypredané
8,50 € 8,95 €

Písmenkovo alebo Tam, kde pršia výkričníky


Autorka detskému čitateľovi hravou formou odkrýva tajomstvá abecedy. Krátke prozaické útvary sú venované predmetu či bytosti, ktoré sa začínajú na písmeno sprítomňované v príbehoch. Autorka vníma abecedu ako živý priestor, v ktorom jednotlivé písmená ožívajú. A, paradoxne, nie sú len svojbytné, samostatné, ale na to, aby splnili svoje poslanie, musia so svojimi „kolegami“ – ďalšími písmenkami – aktívne spolupracovať, aby sa vďaka nim mohli ľudia-čitatelia medzi sebou dorozumievať. Táto poetická detská knižočka je navyše umocnená podmanivými kresbami renomovaného ilustrátora Martina Kellenbergera.
Vypredané
5,33 € 5,61 €

Babka a kocúrik Gíra


Libuša Friedová je jedna najobľúbenejších slovenských autoriek píšucich pre deti. Jej tvorba je plná veselých a milých príbehov. Inak tomu nie je ani v knihe Babka a kocúrik Gíra. Je to príbeh babky, ktorá žije so svojím čiernym kocúrikom a denno-denne zazívajú veselé príbehy. Knihu doplnil veselými ilustráciami Martin Kellenberger.
Vypredané
7,51 € 7,90 €

Signály ľadového sveta


Signály ľadového sveta je pôvodná kniha od najznámejšieho slovenského autora píšucého sci-fi. Aj príbeh Signály ľadového sveta zaujme mladého čitateľa. Príbeh je plný napätia, vzrušujúcich udalosti, ktoré zažívajú mladí vesmírni hrdinovia. Autor čitateľa vovádza do pre neho nezmámeho sveta, ktorý má akoby tajomne čosi spoločné s našou planétou Zem. Všetko je však zahalené záhadami, tajomstvami a prekvapujúcimi riešeniami. Takáto kniha od slovenského autora píšucého pre deti už dlhý čas nebola na knižných pultoch.Knihu zaujímavými a modernými ilustráciami doplnil akademický maliar Martin Kellenberger.
Vypredané
6,56 € 6,90 €

Srdce


Kniha je vrcholným dielom detskej literatúry. Po mnoho generácií ostáva ozajstným dokumentom o kráse, sile a skutočnosti detského videnia sveta. Autor knihu venoval deťom základných škôl od deviatich do trinástich rokov. Napísal ju podľa denníkových zápiskov svojho syna, žiaka tretej triedy talianskej obecnej školy. Snažil sa pritom zachovať autentické myšlienky a slová. Je to príbeh jedného školského roku (1881 – 1882). Dielu dominuje úprimná výpoveď hlavného hrdinu Enrika, ktorý celým srdcom vníma udalosti, osudy detí i dospelých okolo seba. Detské zážitky dopĺňajú „mesačné poviedky“. Každý mesiac dával jednu z nich žiakom prepísať ich učiteľ. Ide o krátke príbehy s výrazným morálnym apelom. Pre mnohých sa táto kniha, plná obetavosti, ušľachtilosti, lásky a priateľstva, stala celoživotným vzorom, o ktorý by nemala byť ochudobnená ani súčasná detská generácia. Kniha je ilustrovaná pôsobivými kresbami akad. maliara Martina Kellenbergera.
Vypredané
9,41 € 9,90 €

dostupné aj ako:

Emil a detektívi


Najznámejšia Kästnerova detská kniha patrí medzi klasiku a špičky tvorby pre deti. Vniesla do detskej literatúry nový žáner, román pre deti. Ide o príbeh dvanásťročného Emila, ktorý cestuje sám do Berlína a vo vlaku mu ukradnú peniaze. Sleduje zlodeja ulicami mesta s pomocou Gustáva a jeho kamarátov. K detektívom sa pripojí aj Emilova sesternica Pony. Vnútorné konflikty v skupine, keď niektorí z chlapcov nechcú splniť svoje úlohy, využíva Kästner pedagogicky smerom k čitateľom. Príbeh končí šťastne – deti zlodeja chytia, odovzdajú ho polícii a keď sa zistí, že ide o hľadaného bankového lupiča, Emil dostane odmenu. Román skĺbil napätie a humor s prínosným poučením – nenásilnou výchovou prostredníctvom svetlého vzoru. Publikáciu ilustroval Martin Kellenberger. Kniha by pre svoje kvality mala byť dostupná každej detskej generácii, preto je škoda, že už takmer tri desaťročia na knižnom trhu chýba.
Vypredané
7,89 € 8,30 €