% Zľavy na hry %

Lev Tolstoj

autor

Lacná kniha Vojna a mier II (3. a 4. zväzok) (-50%)


L. N. Tolstoj písal Vojnu a mier v r. 1863 – 1869. Kompletné štvorzväzkové vydanie vyšlo v r. 1869. Dobová kritika najprv román odsúdila, ale čitateľský úspech bol obrovský. Dve vydania sa rozpredali veľmi rýchlo, r. 1873 vyšlo tretie, podstatne prepracované vydanie, ktoré sa vydáva a vychádza v prekladoch dodnes. Ide o klasický veľkoromán zo života ruskej spoločnosti v prvých desaťročiach 19. storočia. Popri množstve realisticky zobrazených postáv zasadených do historických udalostí plnokrvne zobrazuje postavy generála Kutuzova a Napoleona. Nájdeme tu opis napoleonských rusko-francúzskych vojen, prebiehajúcich v rokoch 1805 – 1812 (detailne je v románe opísaná bitka pri Slavkove 1805, ale aj bitka pri Borodine a obsadenie Moskvy Francúzmi). Hlavnými hrdinami románu sú dvaja šľachtici Andrej Bolkonský a Pierre Bezuchov, ako aj členovia rodiny Rostovovcov. Pierre Bezuchov je nositeľom Tolstého myšlienok, často výstižne hodnotí politicko-spoločenské dianie okolo seba, niekedy aj významné historické postavy. Román bol niekoľkokrát úspešne sfilmovaný. V Ikare – Odeone vychádza prvý raz v dvojzväzkovom vydaní.
Vypredané
9,95 € 19,90 €

dostupné aj ako:

Lacná kniha Vojna a mír - komplet 1-4 díl (-50%)


Světoznámý román Vojna a mír se odehrává na pozadí napoleonských válek a popisuje boj Ruska s dosud neporaženou francouzskou armádou. Ale nejedná se o pouhý historický příběh, je to spíše kompaktní obraz ruské společnosti a také jeden z nejpůsobivějších protiválečných manifestů.
Vypredané
11,73 € 23,45 €

dostupné aj ako:

Lacná kniha Sevastopolské povídky (-70%)


Povídky klasika ruské literatury a vůdčí osobností ruského kritického realismu inspirované jeho účastí v Krymské válce.
Vypredané
2,81 € 9,35 €

dostupné aj ako:

Lacná kniha Anna Karenina + CD (-70%)


Zjednodušené verzie svetoznámych diel cudzojazyčnej literatúry sú spracované pre študijné účely a sú určené pre mierne až stredne pokročilých študentov. Text v jazyku originálu je doplnený zrkadlovým slovenským prekladom, gramatickými a lexikálnymi poznámkami a niektorými slovíčkami. Publikácia je navyše doplnená CD, na ktorom je celý príbeh vyrozprávaný rodenými hovoriacimi, vďaka čomu je možné kontrolovať porozumenie hovoreného slova.
Vypredané
3,60 € 11,99 €

dostupné aj ako:

Lacná kniha Kostochka (-70%)


Deti - strogie sudi v literature. Nuzhno, chtoby rasskazy byli dlja nih napisany i jasno, i zanimatelno, i nravstvenno... Prostota - eto ogromnoe i trudno dostizhimoe dostoinstvo. Lev Nikolaevich Tolstoj Za illjustratsii k sborniku rasskazov L. N. Tolstog
Vypredané
2,51 € 8,35 €

dostupné aj ako:

Tajemné příběhy o životě a smrti


Publikace představuje tři krátká díla ruských klasiků, která spojuje téma mystiky a tajemství v lidském životě. Je určena mírně pokročilým studentům ruštiny, kteří chtějí nevšedním způsobem rozšířit své jazykové znalosti. Kniha obsahuje upravené verze povídek A. K. Tolstého „Vlkodlaci“, I. S. Turgeněva „Po smrti“ a L. N. Andrejeva „On“. Tyto zkrácené a vhodným způsobem upravené verze jsou výbornou variantou pro čtenáře, kteří nemají zkušenost s jazykovými specifiky ruské klasické literatury 19. a začátku 20. století. V publikaci najdete: • zkrácené a vhodným způsobem upravené povídky v jazyce originálu, • zrcadlový český překlad, • komentáře gramatických a lexikálních jevů, které se vyskytují v textu, • poznámky o ruských reáliích, • kontrolní testy na porozumění v závěru každé povídky. Knihu doprovází CD ve formátu MP3, na kterém všechny příběhy vypráví rodilá mluvčí. Příběhy vyprávějí o neobyčejných, často děsivých či záhadných událostech, které vás rozhodně nenechají v klidu a při čtení vám bude běhat mráz po zádech. Nenechte se tím však odradit, právě tak poodhrnete roušku záhad a tajemství ruského jazyka.
Vypredané
8,62 €

Lacná kniha Vojna a mír - komplet 1-4 díl (-70%)


Světoznámý román Vojna a mír se odehrává na pozadí napoleonských válek a popisuje boj Ruska s dosud neporaženou francouzskou armádou. Ale nejedná se o pouhý historický příběh, je to spíše kompaktní obraz ruské společnosti a také jeden z nejpůsobivějších protiválečných manifestů.
Vypredané
7,04 € 23,45 €

dostupné aj ako: