Literárna revue 19/2014

Prvá ukážka upozorňuje na pripravovanú novú knihu Pavla Vilikovského Príbeh ozajského človeka, ktorá vychádza v rámci Dní slovenskej kultúry, ako prvý zväzok novej edície K4 súčasne v štyroch jazykoch. Krstiť sa bude v sobotu 18. októbra o 19.00 v Starej tržnici. Ponúka denníkový príbeh "obyčajného človeka" - podnikového kontrolóra, ktorý začína stúpať po stupienkoch moci.

Druhá ukážka približuje slovenský preklad knihy nemeckého autora Timura Vermesa -  A je tu zas. Opisuje ako sa uprostred súčasného Berlína v roku 2011 zjavil Adolf Hitler a postupne sa vypracoval na internetovú a televíznu celebritu.

Tretia ukážka z knihy Tone Revajovej Johanka v Zapadáčiku je začiatkom príbehov o malej Johanke, ktorá sa sťahuje s mamou a malým bratom do vidiek, keďže jej mama má finančné problémy.

Hosťom relácie je spisovateľka a publicistka Andrea Coddington - autorka knihy Jozef Bednárik, venovanej práci, osobnosti a súkromniu známeho režiséra očami  jeho najbližších.

Relácia Literárna revue sa vysiela každú druhú sobotu o 21.00 v Slovenskom rozhlase na okruhu Rádio Slovensko. Literárnu revue moderuje odborník na literatúru, ale hlavne milovník dobrých kníh Dado Nagy.

 

RTV

← Predchádzajúci blog

Timur Vermes: A je tu zas

Nasledujúci blog →

Ivan Štúr a Denisa Gura Doričová: Kto chce žiť, nech sa kýve