Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

Saroyan William, neuvedený: Věřil jsem, že mám fůru času

Počet strán: 296

Väzba: tvrdá

EAN: 9788072033874

Jazyk: český

Rok vydania originálu: 2001

Vydavateľstvo:  Argo

Orig. vydavateľstvo: 

Věřil jsem, že mám fůru času

Dostupnosť:
Vypredané v e-shope

Dodanie do kníhkupectva na osobný odber žiaľ nie je možné.
Cena v e-shope: 11,08 
Bežná cena: 11,66 €
Zľava 5%
Rezervácia v kníhkupectve

Titul nemáme na sklade v e-shope a je vypredaný aj u dodávateľa. Pozrite sa nižšie, či máme titul v niektorom z kníhkupectiev.

Zobraziť dostupnosť v kamenných predajniach

Pri nákupe nad 15 € máte doručenie zadarmo.

O knihe: Kniha je souborem dvaapadesáti krátkých textů, které v průběhu čtyřiatřiceti let napsal tentýž člověk, jenž se právě blíží ke konci šedesátého roku svého života. Nalezneme tu povídky, krátké divadelní hry, eseje a básně. Šedesátý rok života? To není možné. Musí jít o nějaký omyl! Určitě to je někdo jiný. Já jsem byl vždycky mladý. (Anebo mi bylo vždycky šedesát?) Nicméně, texty je možno číst popořadě, nebo na přeskáčku. Většina z nich tu či onde vyšla, ale mnohé z nich nebyly nikdy zveřejněny. Všechny však autor přepracoval a upravil tak, aby mohly vyjít v knižní podobě, a mnohé dostaly nový název.

Americký prozaik, básnik, dramatik a publicista, ktorý sa hlási k arménskemu pôvodu. Všetky jeho diela majú prvky autobiografie.

Narodil sa 31. augusta 1908 v prisťahovaleckej štvrti  kalifornského mestečka Fresno. Jeho predkovia boli Arméni, ktorí vyznávali kresťanstvo a na začiatku 20. storočia sa celá rodina presťahovala do Ameriky. Mali šťastie, pretože sa tak zachránili pred genocídou zo strany Turkov. Aj tak žili v Amerike vo veľmi chudobných pomeroch. Jeho otec bol majiteľom malej vinice. S americkým spôsobom života sa nikdy nestotožnil a nebol tam šťastný. Keď mal  Saroyan tri roky, jeho otec zomrel na zápal pobrušnice a jeho matka z existenčných dôvodov dala svoje deti, Williama a jeho dvoch súrodencov, do sirotinca v Alameda. Vyzdvihla ich po piatich rokoch, keď ... viac

Odporúčame tieto knihy