Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

Osobný odber už na 782 miestach na Slovensku
Jozef Mihál: Daňové a odvodové tipy VII. (2020)

Počet strán: 168

Väzba: mäkká, brožovaná

EAN: 9788097230692

Jazyk: slovenský

ISBN: 978-80-972306-9-2

Dátum vydania: 18. novembra 2019

Vydavateľstvo:  KO & KA spol. s r.o.

Orig. vydavateľstvo: 

Hmotnosť: 0,27 kg

Daňové a odvodové tipy VII. (2020)

Autor: Jozef Mihál

Dostupnosť:
Vypredané v e-shope
Cena v e-shope: 18,81 
Bežná cena: 19,80 €
Zľava 5%

Titul nemáme na sklade v e-shope a je vypredaný aj u dodávateľa. Pozrite sa nižšie, či máme titul v niektorom z kníhkupectiev.

Zobraziť dostupnosť v kamenných predajniach

Pri nákupe nad 35 € máte doručenie kuriérom zadarmo.

Pri nákupe nad 15 € máte doručenie do predajní Panta Rhei zadarmo.

O knihe: Najúspešnejšia séria kníh Jozefa Mihála pokračuje siedmym dielom. Ako obvykle, kniha je nabitá novinkami pre rok 2020 ale aj množstvom ďalších užitočných informácii.

V prvej, druhej a tretej kapitole nájdete prehľad legislatívnych zmien pre rok 2020 z oblasti dane z príjmov fyzických osôb, odvodov a pracovnej legislatívy. Pozor, časť zmien začne platiť až v priebehu roka 2020 či dokonca až v roku 2021.

Štvrtá kapitola je venovaná na pohľad jednoduchej a súčasne dôležitej zmene: zvýšeniu rodičovských príspevkov od januára 2020. V jednoduchosti je krása, to však v danom prípade neplatí. Jednoduchá zmena je totiž v skutočnosti v praxi komplikovaná a vašej rodine nebude jedno, či na rodičovskom príspevku získate o 3000 eur viac alebo menej.

Piata až ôsma kapitola je určená osobám, ktoré samostatne podnikajú, resp. vlastnia menšie spoločnosti. Dostanete prehľad o daniach a odvodoch a ich možnej optimalizácií, ak ste živnostník, spoločník v s. r. o. alebo ak máte príjmy z autorských honorárov. V siedmej kapitole nájdete prehľad pravidiel pri zdanení, resp. "zodvodnení" dividend.

V deviatej kapitole si nájdu svoje športovci, športoví odborníci, športové kluby a zväzy. Na to plynule nadväzuje desiata kapitola dobrovoľníci a dobrovoľnícke zmluvy.

Hlavnou témou knihy je porovnanie daňového a odvodového zaťaženia, ktoré nájdete v 11. kapitole. Je len na vás, ako tieto informácie využijete. Je rozdiel platiť na daniach a odvodoch 45% alebo len 7%. ..

V knihe nájdete množstvo príkladov, je napísaná zrozumiteľným jazykom a je určená ľuďom bez právnického vzdelania.

Odporúčame tieto knihy

Pridaj svoj názor
Anonym
Anonym
Pridaj svoje hodnotenie