Ikar strana 298 z 953
vydavateľstvo
Jednoduchý spôsob, ako prestať fajčiť aj bez pevnej vôle
Najúčinnejšia a najjednoduchšia metóda, ako sa natrvalo zbaviť cigarietAllen Carr prichádza s tým najúčinnejším spôsobom, ako prestať fajčiť. Sám bol tuhým fajčiarom viac ako 30 rokov. Po mnohých neúspešných pokusoch oslobodiť sa od svojej závislosti sa mu to zrazu podarilo. Prišiel na metódu, ktorou pomohol už miliónom fajčiarom po celom svete. Tí si dnes vychutnávajú svoj svet bez cigaretového dymu.
Carrova kniha je plná nových zistení a najúčinnejších trikov, ktoré vám pomôžu oslobodiť sa od fajčenia jednoduchým spôsobom, a to:
bez pevnej vôle, rôznych pomôcok alebo náhradbez depresie a abstinenčných príznakovbez toho, aby ste pribrali
Prečítajte si túto unikátnu príručku pre všetkých zaneprázdnených fajčiarov, ktorí vedia oceniť jasné a praktické rady. Jednoduchý spôsob, ako prestať fajčiť, keď vám chýba pevná vôľa vám ponúka štruktúrovaný, ľahko pochopiteľný postup, s pomocou ktorého prestanete s fajčením ľahko, bezbolestne a okamžite. Ak užívate iný druh nikotínu ako cigarety, táto kniha je vhodná aj pre vás.
Metódu Allena Carra môžete využiť aj pri závislosti od jedla či alkoholu, pri gamblerstve a aj iných závislostiach a problémoch. Vyskúšajte jeho metódu a staňte sa šťastným nefajčiarom.
Predaj skončil
10,30 €
dostupné aj ako:
Pozvánka
S Hudsonom Rothschildom som sa zoznámila na svadbe. Nečakane som dostala pozvánku do najluxusnejšieho podniku v meste. Hudson bol ženíchov hosť a pravdepodobne najúžasnejší muž, akého som kedy videla. Tancovali sme spolu a iskry medzi nami len tak lietali. Vedela som, že púšťať sa s ním do rozhovoru nie je najlepší nápad, no nedalo sa mu odolať a skvele som sa bavila. Len čo Hudson zistil, že nie som tá, za ktorú sa vydávam, bolo po zábave. To nečakané pozvanie totiž nebolo adresované mne, ale mojej niekdajšej spolubývajúcej, ktorá zdúchla uprostred noci a na pamiatku mi nechala dvojmesačný dlh na nájomnom. Preto som cítila morálne právo ísť na svadbu namiesto nej. Hudson ma však odhalil, a tak som vzala nohy na plecia. A cestou aj zopár fliaš drahého šampanského. Naskočila som do taxíka a s búšiacim srdcom zmizla. Chvalabohu, bez ujmy. Aspoň som si to myslela, dokým som nezistila, že som si tam zabudla mobil. Môžete trikrát hádať, kto ho našiel.Takto som sa teda zoznámila s Hudsonom Rothschildom. A to bol iba začiatok.
Vypredané
18,90 €
dostupné aj ako:
Pozvánka
S Hudsonom Rothschildom som sa zoznámila na svadbe. Nečakane som dostala pozvánku do najluxusnejšieho podniku v meste. Hudson bol ženíchov hosť a pravdepodobne najúžasnejší muž, akého som kedy videla. Tancovali sme spolu a iskry medzi nami len tak lietali. Vedela som, že púšťať sa s ním do rozhovoru nie je najlepší nápad, no nedalo sa mu odolať a skvele som sa bavila. Len čo Hudson zistil, že nie som tá, za ktorú sa vydávam, bolo po zábave. To nečakané pozvanie totiž nebolo adresované mne, ale mojej niekdajšej spolubývajúcej, ktorá zdúchla uprostred noci a na pamiatku mi nechala dvojmesačný dlh na nájomnom. Preto som cítila morálne právo ísť na svadbu namiesto nej. Hudson ma však odhalil, a tak som vzala nohy na plecia. A cestou aj zopár fliaš drahého šampanského. Naskočila som do taxíka a s búšiacim srdcom zmizla. Chvalabohu, bez ujmy. Aspoň som si to myslela, dokým som nezistila, že som si tam zabudla mobil. Môžete trikrát hádať, kto ho našiel.Takto som sa teda zoznámila s Hudsonom Rothschildom. A to bol iba začiatok.
Predaj skončil
9,70 €
dostupné aj ako:
Ľúbim ťa, mamička!
Mamička, ďakujem, že ťa mám!
Lásku, nehu a starostlivosť, ktorou nás obklopujú mamy, zobrazila ilustrátorka Denise Hughes prostredníctvom veselých obrazov zvieracej ríše, pretože láska mamy nemá hranice – nájdeme ju v púšti, za polárnym kruhom aj v meste.
V knižočke nájdete veselé ilustrácie, rýmované vyznania všetkým mamičkám a interaktívny prvok na každej stránke.
Lacná kniha Svet gastronómie: Príručka, ktorú hľadáš (-10%)
Čo potrebuješ na to, aby si sa stal gastronómom? V prvom rade musíš mať hlavne chuť a motiváciu. Ak ich už máš, potrebuješ ešte túto knihu, ktorá ťa zasvätí do tajomstiev kultúry stravovania.
Kniha Gastronómia v kocke nie je ani kuchárskou knihou, ani učebnicou. Nenájdeš v nej recepty či pracovné postupy. Nájdeš v nej však praktické a presne zacielené rady, ktoré ti pomôžu zorientovať sa v rozmanitom svete gastronómie. Andrej Šulka ich zozbieral počas siedmich rokov praxe na Slovensku, v Taliansku a vo Francúzsku a napísal jednoducho, prehľadné bez zbytočných „omáčok“ (aj keď kapitolu o omáčkach v nej nájdeš tiež). Cenné a prehľadné informácie z kuchyne i baru, ktoré sú doplnené autorovými ilustráciami, uľahčia ich zapamätanie. Zistíš, ako prebieha proces výroby vína či kávy, aké bylinky a koreniny najčastejšie používame, alebo s akými nástrojmi pracuje barman. A to je len zlomok toho, čo sa v tejto knihe môžeš dozvedieť.
Vypredané
13,41 €
14,90€
dostupné aj ako:
Kód štíhlosti
Myslíte si, že o chudnutí už viete všetko? Doktor Jason Fung prevráti vaše znalosti naruby.
Obezita je chronické civilizačné ochorenie, ktoré už dávno nie je len kozmetickým problémom. Nadváhou a nadmernou telesnou hmotnosťou trpí viac ako polovica svetovej populácie a je druhou najčastejšou príčinou predčasných úmrtí. Sú s ňou spojené závažné zdravotné riziká ako diabetes, kardiovaskulárne a respiračné ochorenia, vysoký krvný tlak, ochorenia kĺbov a onkologické ochorenia. Obézni ľudia majú však nielen zdravotné, ale aj psychické a sociálne problémy. Depresie, znížená sebadôvera či zakomplexovanosť, problémy vo vzťahoch či v zamestnaní.
Čo je vlastne príčinou obezity? Okrem balančnej disproporcie medzi príjmom a výdajom energie to môže byť množstvo ďalších vážnych dôvodov.
Podľa doktora Funga priberanie a obezitu ovplyvňujú hormóny. Optimálnu váhu sa vám podarí udržať jedine vtedy, ak pochopíte, ako v tele funguje inzulín, ktorý má pri chudnutí úlohu číslo jeden.
K pochopeniu nadváhy a jej príčin je nesmierne dôležité, aby ste poznali správne odpovede na kľúčové otázky:
Sú sacharidy škodlivé?Mali by sme jesť častejšie alebo je zdravší pôst?Pomáha počítať si kalórie?Sú mäso a mlieko prospešné? Doktor Jason Fung je kanadský nefrológ, ktorý sa dlhoročne zaoberá problematikou nadváhy a obezity, jej príčinami, dôsledkami, ako i spôsobmi a možnosťami znižovania hmotnosti. Svojimi zisteniami prekvapivo spochybňuje množstvo doterajších medicínskych tvrdení. Napríklad, že vysoký podiel tukov v strave je škodlivý. Zastáva úplne opačný názor: takýto spôsob stravovania má na fungovanie metabolizmu zásadné pozitívne účinky.
Ako sa teda s nadváhou či obezitou popasovať? Doktor Fung vo svojej knihe Kód štíhlosti predstavuje komplexný rámec všetkých poznatkov o udržiavaní ideálnej hmotnosti a ponúka detailný plán toho, ako sa dá obezite predísť alebo ju zvrátiť natrvalo.
Predaj skončil
9,70 €
dostupné aj ako:
Lacná kniha Tisíc a jedna noc 2, 2. vydanie (-16%)
Zbierka orientálnych príbehov Tisíc a jedna noc sa dávno stala súčasťou zlatého fondu svetovej literatúry. Preklad známeho slovenského arabistu Jána Paulinyho, ktorý práci na tomto diele venoval 25 rokov, vychádza v novom vydaní. Druhý zväzok obohacujú ilustrácie Roberta Bruna, ktorý patrí k významným súčasným výtvarným a grafickým umelcom.
Už v starých zápisoch Tisíc a jednej noci nachádzame Rozprávanie o kráľovi ’Umarovi ibn an-Nu’mánovi a jeho synoch. Je to najdlhší príbeh v Tisíc a jednej noci, hrdinská epopeja starých čias, sága niekoľkých generácií hrdinov, moslimských bojovníkov proti kresťanskej Byzancii. V Rozprávaní o kráľovi ’Umarovi sa neopisujú iba súboje hrdinov, bitky s nepriateľmi a iné podobné rekvizity hrdinskej epiky. Popri chlapských zápasoch zažívajú hrdinovia rozprávania ľúbostné dobrodružstvá s bohatierskymi pannami, amazonkami s nezahalenými tvárami. Rozprávanie o kráľovi ’Umarovi najprv jestvovalo mimo rámca Tisíc a jednej noci. Nevieme, kedy asi vzniklo. Údajne sa v rudimentárnej podobe šírilo v ľudových vrstvách už okolo roku 1000 pravdepodobne v severnej Sýrii alebo v Malej Ázii na arabsko-byzantskej hranici. Rozprávanie o bojoch medzi moslimami a kresťanmi spestrujú vložené príbehy o princovi Tádžalmulúkovi a princeznej Dunjá či erotické Rozprávania o ’Azízovi a ’Azíze, ktoré patria medzi pozoruhodné výtvory egyptskej rozprávačskej prózy a sú ukážkou rafinovaného humoru.
Robert Brun – ilustrátor 2. zväzku Tisíc a jednej noci študoval na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave na oddelení grafiky a ilustrácie u profesorov Vincenta Hložníka a Albína Brunovského. Veľa rokov sa venoval pedagogickej činnosti. Ilustrácie Roberta Bruna získali medaily na medzinárodných podujatiach BIB v Bratislave a IBA v Lipsku. K domácim oceneniam patrí deväť uznaní v súťaži Najkrajšia kniha roka, Cena Ľudovíta Fullu a ďalšie. Rovnako významné uznanie získal za svoju grafickú tvorbu. Svedčia o tom ceny na pravidelných prehliadkach grafiky v Banskej Bystrici i ceny zo zahraničia. Pravidelne vystavuje, jeho diela sa nachádzajú v zbierkach galérií a u mnohých súkromných zberateľov doma i vo svete.
Vypredané
41,93 €
49,90€
dostupné aj ako:
Stav sa!
Idol ženských sŕdc a sivá myška. Aká je šanca, že sú pre seba stvorení?
Minerva Dobbsová nie je prvoplánová kráska a vždy dokázala triezvo zhodnotiť svoje šance na úspech. Uvedomuje si, že „šťastne až naveky“ je možné len v rozprávkach, a už vôbec nie s mužom, ktorý ju pozval na večeru, aby vyhral stávku. Hoci je ním skvele vyzerajúci a úspešný Calvin Morrisey. Známy sukničkár naopak rád riskuje a nikdy neprehráva. Nechce sa viazať, a už vôbec nie so ženou, ako je Minerva. Hoci nosí skvelé topánky a človek pri nej musí byť v strehu. Na konci spoločného večera sa lúčia s vedomím, že o ďalšie stretnutie nemá ani jeden z nich záujem. Osud má však iné plány. Ani sa nenazdajú a v ich živote sa objaví žiarlivý expriateľ, premotivovaná psychologička, nezvyčajne inteligentná mačka, ale aj isté riskantné záležitosti, o akých sa im dovtedy ani nesnívalo. Vrátane toho najväčšieho rizika – pravej lásky.
Vypredané
16,90 €
dostupné aj ako:
Lacná kniha Gucci: Príbeh ikonickej módnej značky (-50%)
Unikátny obrazový sprievodca históriou módnej značky Gucci
V roku 2021 uplynulo sto rokov, odkedy si Guccio Gucci splnil vytúžený sen a vo Florencii otvoril rovnomennú predajňu luxusných kožených výrobkov. V predchádzajúcom storočí spoločnosť prekonala mnohé výzvy. Dokázala sa však niekoľko ráz pretvoriť a nielen prežiť, ale dokonca aj prekvitať.
Pôvodným snom Guccia Gucciho bolo vyrábať kvalitné kožené cestovné tašky pre spoločenskú elitu. V súčasnosti nájdete charakteristickú potlač Gucci a logo s dvojitým G nielen na ľadvinke slávneho hiphopového speváka alebo na opasku modelky na prechádzke, ktorí predstavujú novú spoločenskú elitu, no aj na tradičných kabelkách členov európskych kráľovských rodín. Značka Gucci už nie je len pre aristokratov a karieristov, ale aj pre generáciu ľudí odchovaných na instagrame, o čom by sa Guccimu a jeho synom ani nesnívalo.
Kniha rozpráva príbeh značky od jej začiatkov ako výrobcu luxusných kabeliek a jazdeckých doplnkov cez nezhody a problémy počas vojnových rokov až po znovuzrodenie giganta haute couture v deväťdesiatych rokoch 20. storočia a zameranie na pouličnú módu a novú generáciu fanúšikov pod taktovkou Alessandra Micheleho. Vyše sto starostlivo vybraných fotografií dokumentuje provokatívne, ale zároveň príťažlivé návrhy, ktoré potvrdzujú pozíciu salóna Gucci ako najvplyvnejšej značky súčasnosti.
Vypredané
9,48 €
18,95€
dostupné aj ako:
Chanel: Príbeh ikonickej módnej značky
Unikátny obrazový sprievodca históriou módnej značky Chanel
Gabrielle „Coco“ Chanelová bola výnimočná a provokujúca žena, ktorá prvá pochopila postavenie módnej návrhárky ako novodobej celebrity. Šikovne prepojila svoju profesiu a svoj životný príbeh, brutálne zmenila minulosť, neraz radikálne upravila pravdu a verejnosti predostrela výsledný obraz seba ako vzoru pre budúcu celosvetovú značku. Všetko, čo robila, podčiarkoval jej komplikovaný osobný život, ktorý mal vždy vplyv na jej prácu. Postupne sa stala vplyvnou návrhárkou, milenkou aj spolupracovníčkou, ktorá hladko prechádzala cestičkou medzi vysokou spoločnosťou a avantgardnými umeleckými kruhmi.
Coco Chanelová má na konte niektoré z najinovatívnejších módnych kreácií sveta, napríklad malé čierne šaty, sako z buklé, umelé perly a dvojfarebné dámske lodičky. Chanelová využila príležitosť a dala ženám presne to, čo chceli, tesne predtým, než si to samy uvedomili. Na základe mužského šatníka vytvorila energický štýl a poskytla ženám demokratický spôsob obliekania, ktorý v konečnom dôsledku priniesol slobodu, rovnosť a nenápadný klasicizmus.
Kniha oslavuje život a dielo tejto neobyčajne vplyvnej návrhárky a sleduje jej cestu za úspechom zo skromných pomerov až po globálny fenomén značky, ktorá svoje pole pôsobnosti rozšírila aj o parfumy, šperky a doplnky. Dokonca aj dnes, štyridsať rokov po smrti, zostáva Coco neodmysliteľným symbolom módneho domu Chanel.
Frederica
Nezabudnuteľná hrdinka z pera výnimočnej autorky.Frederica Merrivillová prichádza do Londýna s troma mladšími súrodencami a s odhodlaním nájsť vhodného manžela pre svoju nádhernú sestru Charis. Vyhľadá markíza Alverstoka, vzdialeného známeho ich nebohého otca, a požiada ho, aby im zabezpečil vstup do vyberanej londýnskej spoločnosti. Nevšedne priamočiara Frederica zapôsobí na markíza natoľko, že na vlastné prekvapenie súhlasí s jej nečakanou žiadosťou. Pri srdci ho totiž hreje predstava, že tým spraví naprotiveň svojej samoľúbej sestre. Frederica s vervou dláždi cestičku k dokonalému ženíchovi pre Charis, popritom sa stará o dvoch nezbedných mladších bratov a divokého poľovníckeho psa, ktorý veľmi neochotne privyká pravidlám veľkomesta. Alverstoke, muž v najlepších rokoch, neskutočne bohatý, znudený a arogantný, s údivom sleduje jej nasadenie aj praktický prístup k životu a čoraz častejšie vyhľadáva jej spoločnosť. A hoci Frederica nemá ani štipku z krásy, ktorou oslňuje mužov jej mladšia sestra, zdá sa, že má čosi dôležitejšie... zmysel pre humor a charizmu.
Predaj skončil
9,70 €
dostupné aj ako:
Veľké prekvapenie
Keď rozprávajú obrázky, stačí aj menej slov na pekný príbeh.
Jedného dňa nájde Alex na trávniku pred domom, kde býva, zvláštne vajíčko. Je ťažké, hladké a krásne sa leskne. Zdá sa, že osamelé, preto sa chlapček rozhodne, že sa oň postará. Pritúli ho k sebe v postieľke, číta mu z knižky aj umýva. Netuší, čo sa z vajíčka vyliahne, ale robí všetko pre to, aby v ňom rástlo niečo dobré. Vtom vajíčko pukne a Alexa čaká veľké prekvapenie! No nakoniec niečo milé a vzácne...
Talentovaná autorka a zároveň ilustrátorka knižky patrí medzi generáciu mladých slovenských výtvarníkov, ktorých tvorba bola prezentovaná aj v rámci BIB Bratislava 2021. Po debute Myška Miška a Ela a ilustrovaní knihy Dobrodružstvo na Ostrove korytnačiek, vytvorila nový vlastný projekt.
Pôvabná obrázková knižka veľmi citlivo rozpráva príbeh rodiaceho sa priateľstva medzi chlapcom a dinosaurom. Sú v nej skryté viaceré posolstvá, ktoré vysiela malému čitateľovi. Okrem prvotného prekvapenia, keď sa z vajíčka vyliahne malý dinosaurus, čakajú na rovnako malého chlapca ďalšie. Dinosaurus je nezbedný a Alex ho musí vychovávať, ocitá sa v podobných situáciách, aké riešia dospelí. Napriek starostiam sa nevzdáva sa a má čoraz radšej svojho dinosaura. V závere príbehu sa situácia otočí. Dinosaurus je veľký nielen vzrastom, ale aj na to, aby ochránil svojho malého priateľa.
Knižka priam láka na spoločné čítanie a rozhovory dieťaťa s rodičom, podporuje vzájomnú interakciu a rozvíja citovú výchovu.
Publikáciu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Frederica
Frederica Merrivillová prichádza do Londýna s troma mladšími súrodencami a s odhodlaním nájsť vhodného manžela pre svoju nádhernú sestru Charis. Vyhľadá vzdialeného známeho ich nebohého otca markíza Alverstoka a požiada ho, aby im zabezpečil vstup do vyberanej londýnskej spoločnosti. Nevšedne priamočiara Frederica zapôsobí na markíza natoľko, že na vlastné prekvapenie súhlasí s jej zarážajúco nevýhodnou a nečakanou žiadosťou. Na srdci ho totiž hreje predstava, že tým spraví naprotiveň svojej samoľúbej sestre. Frederica s vervou dláždi cestičku k dokonalému ženíchovi pre Charis, popritom sa stará o dvoch nezbedných mladších bratov a jedného divokého poľovníckeho psa, ktorý veľmi neochotne privyká pravidlám veľkomesta. Alverstoke, muž v najlepších rokoch, neskutočne bohatý, znudený a arogantný, s údivom sleduje jej nasadenie aj praktický prístup k životu a čoraz častejšie vyhľadáva jej spoločnosť. A hoci Frederica nemá ani štipku z krásy, ktorou oslňuje mužov jej mladšia sestra, zdá sa, že má čosi dôležitejšie... zmysel pre humor a charizmu.
Vypredané
18,90 €
dostupné aj ako:
Smeč
Sedemnásťročný Samuel „Sooley“ Sooleymon je mladý talentovaný chlapec z Južného Sudánu s veľkými snami. V lete dostane jedinečnú príležitosť zahrať si na basketbalovom turnaji v USA a predviesť sa. Samuel je výborný basketbalista, rýchly, má neuveriteľný výskok, ale na niektorých zručnostiach musí ešte zapracovať. Počas turnaja dostane z domu zdrvujúce správy. V Južnom Sudáne zúri občianska vojna a povstalecké vojská vyplienili aj jeho rodnú dedinu. Otec je mŕtvy, sestra nezvestná a matka s dvoma mladšími bratmi v utečeneckom tábore. Samuel sa chce zúfalo vrátiť domov, ale nie je to možné. Viac-menej zo sympatií mu tréner tímu North Carolina Central ponúkne štipendium.
Samuel má niečo, čo iným hráčom chýba ? nesmierne odhodlanie uspieť, aby mohol presťahovať do Ameriky svoju rodinu. Neúnavne trénuje, sám každé ráno za úsvitu cvičí streľbu na kôš a na tréningoch vyniká nad spoluhráčmi. Keďže tím Centralu prehráva jeden zápas za druhým a má viacero zranených hráčov, Sooley, ako ho prezývajú, nastúpi na prvý zápas z lavičky. A vtedy sa zrodí legenda.
John Grisham novým románom Sooley tentoraz pokračuje v línii svojich bestsellerov zo športového prostredia.
Z anglického originálu Sooley (Doubleday, a division of Penguin Random House LLC, New York 2021) preložil Henrich Chládek.
Predaj skončil
10,30 €
dostupné aj ako:
Lacná kniha Smeč (-70%)
Sedemnásťročný Samuel „Sooley“ Sooleymon je mladý talentovaný chlapec z Južného Sudánu s veľkými snami. V lete dostane jedinečnú príležitosť zahrať si na basketbalovom turnaji v USA a predviesť sa. Samuel je výborný basketbalista, rýchly, má neuveriteľný výskok, ale na niektorých zručnostiach musí ešte zapracovať. Počas turnaja dostane z domu zdrvujúce správy. V Južnom Sudáne zúri občianska vojna a povstalecké vojská vyplienili aj jeho rodnú dedinu. Otec je mŕtvy, sestra nezvestná a matka s dvoma mladšími bratmi v utečeneckom tábore. Samuel sa chce zúfalo vrátiť domov, ale nie je to možné. Viac-menej zo sympatií mu tréner tímu North Carolina Central ponúkne štipendium.
Samuel má niečo, čo iným hráčom chýba ? nesmierne odhodlanie uspieť, aby mohol presťahovať do Ameriky svoju rodinu. Neúnavne trénuje, sám každé ráno za úsvitu cvičí streľbu na kôš a na tréningoch vyniká nad spoluhráčmi. Keďže tím Centralu prehráva jeden zápas za druhým a má viacero zranených hráčov, Sooley, ako ho prezývajú, nastúpi na prvý zápas z lavičky. A vtedy sa zrodí legenda.
John Grisham novým románom Sooley tentoraz pokračuje v línii svojich bestsellerov zo športového prostredia.
Vypredané
5,37 €
17,90€
dostupné aj ako:
Stav sa!
Idol ženských sŕdc a sivá myška. Aká je šanca, že sú pre seba stvorení?
Minerva Dobbsová nie je prvoplánová kráska a vždy dokázala triezvo zhodnotiť svoje šance na úspech. Uvedomuje si, že „šťastne až naveky“ je možné len v rozprávkach, a už vôbec nie s mužom, ktorý ju pozval na večeru, aby vyhral stávku. Hoci je ním skvele vyzerajúci a úspešný Calvin Morrisey. Známy sukničkár naopak rád riskuje a nikdy neprehráva. Nechce sa viazať, a už vôbec nie so ženou, ako je Minerva. Hoci nosí skvelé topánky a človek pri nej musí byť v strehu. Na konci spoločného večera sa lúčia s vedomím, že o ďalšie stretnutie nemá ani jeden z nich záujem. Osud má však iné plány. Ani sa nenazdajú a v ich živote sa objaví žiarlivý expriateľ, premotivovaná psychologička, nezvyčajne inteligentná mačka, ale aj isté riskantné záležitosti, o akých sa im dovtedy ani nesnívalo. Vrátane toho najväčšieho rizika – pravej lásky.
Predaj skončil
9,70 €
dostupné aj ako:





























