Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

John Grisham: A végrendelet

Počet strán: 640

Väzba: mäkká, brožovaná

EAN: 9789639973251

Jazyk: maďarský

Pôvodný názov: The Testament

ISBN: 9789639973251

Dátum vydania: 1. januára 2010

Rok vydania originálu: 2010

Vydavateľstvo:  Geopen Kiadó

Orig. vydavateľstvo: 

Rozmery: 5,5 cm x 13 cm x 20,5 cm

A végrendelet

Autor: John Grisham

Dostupnosť:
Vypredané v e-shope

Dodanie do kníhkupectva na osobný odber žiaľ nie je možné.
Cena v e-shope: 11,05 
Bežná cena: 11,63 €
Zľava 5%
Rezervácia v kníhkupectve

Titul nemáme na sklade v e-shope a je vypredaný aj u dodávateľa. Pozrite sa nižšie, či máme titul v niektorom z kníhkupectiev.

Zobraziť dostupnosť v kamenných predajniach

Pri nákupe nad 15 € máte doručenie zadarmo.

O knihe: "Én, Troy L. Phelan, szellemi képességeim és emlékezőtehetségem teljes birtokában ezennel határozottan visszavonom valamennyi korábban keletkezett végrendeletemet, valamint azok záradékait, és következőképpen rendelkezem a vagyonomról: gyermekeimnek akkora összeget adományozok, amennyi elegendő ahhoz, hogy a mai napig felhalmozott adósságaikat kifizethessék. Ez az adomány nem fedezheti a mai napnál később keletkező adósságaikat.

Amennyiben a fentiekben megnevezett gyermekeim közül bárki megkísérli megtámadni ezt a végrendeletet, arra a gyerekemre nézve az adományozás semmisnek tekinthető. .. "

Vajon a külön, gonoszkodó milliárdos üregúr sejtette-e, milyen lavinát indít el az új végrendelet? Vagy már előre tudta a következményeket? Milyen titkot rejtegetett a zsémbes vénember, amely elindította az örökség körüli vihart? És a végrendelet valóban támadhatatlan?

Nate O' Riley, lecsúszott hajdani sztárügyvéd kapja a különös megbízatást, hogy hajtsa végre Phelan utolsó akaratát. Az épp aktuális elvonókúrájáról szabaduló jogi zseni még a legádázabb delíriumban sem gondolta volna, hogy feladatát a déli félteke trópusi őserdejében kell majd megoldania. ..

John Ray Grisham sa narodil ako druhý najstarší zo štyroch súrodencov v baptistickej rodine. Rodina sa často sťahovala než zakotvila v Southaven v Mississippi. Tam John absolvoval strednú školu a potom, na Štátnej mississipské univerzite, vyštudoval účtovníctvo a roku 1981 získal doktorát na právach tiež na univerzite v Mississipi. Potom, takmer desať rokov, pracoval v právnickom prostredí pričom viac ako trestné právo, ho zaujímalo právo občianske.

Roku 1983 bol demokratmi zvolený do snemovne reprezentantov štátu Mississippi, kde zotrval až do roku 1990.

Bol vášnivým čitateľom, v čom ho povzbudzovala jeho matka. Obľúbil si najmä Johna Steinbecka. Počas štúdií na univerzite začal písať do novín a získaval tým praxi pre svoju neskoršiu tvorbu.

Prvý román "... a je čas zabíjať" (A Time to Kill, 1989) rozpráva príbeh z mississippského vidieka, kedy bol z dvojnásobnej vraždy obvinený černošský otec, ktorý sa pomstil belochom za znásilnenie svojej dcéry. Hneď druhým románom "Firma" (The Firm, 1991) o mladom právnikovi, ktorý nastúpil do advokátskej firmy snov, ktorá sa ... viac

Odporúčame tieto knihy

Literárna revue. Kniha do vašich uší. Recenzie a rozhovory. Všetko, čo vám pomôže zorientovať sa medzi knihami.

John Grisham: Bar u Kohúta

Andrea Gálová

pondelok, 7. januára 2019 v sekcii Recenzie

„Je to brilantný podfuk. Nie je nezákonný, iba nemorálny. “ Spisovateľ John Grisham nás pravidelne zásobuje svojimi knižnými počinmi. Ako jeho vernú čitateľku ma to veľmi teší. Nie je teda žiadnym prekvapením, že keď sa pred Vianocami objavila jeho kniha medzi knižnými novinkami, voľba bola jasná. Po jeho románe Ostrov Camino sa vracia do dôverne známeho sveta právnikov a súdov v Bare u kohúta. čítať viac...

John Grisham: Ostrov Camino

Andrea Gálová

streda, 25. júla 2018 v sekcii Recenzie

Každý mesiac sa objaví v kníhkupectvách veľké množstvo noviniek. Niektoré sú od neznámych, nových autorov, ktorí sa snažia presadiť na knižnom trhu. No ponuku dopĺňajú aj stálice knižného neba, úspešní spisovatelia prichádzajúci už ako dôverne známi priatelia. čítať viac...

John Grisham: Tajomstvo Gray Mountain

Mi B

utorok, 4. augusta 2015 v sekcii Recenzie

Nemá ešte ani tridsať, no už je skvelou právničkou. Tretí rok pracuje v obrovskej newyorskej advokátskej kancelárii a pracuje 100 hodín týždenne. Domáce práce ju nudia, ale právničinu ovláda – ročne zarába 180. 000 dolárov a očakáva, že do tridsaťpäťky bude partnerkou so zárobkom 2 milióny dolárov. Ale to by nemohol prísť rok 2008. .. čítať viac...