Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

Guido Knopp: Wehrmacht

Počet strán: 282

Väzba: tvrdá

EAN: 9788055119175

Jazyk: slovenský

Pôvodný názov: Die Wehrmacht

ISBN: 978-80-551-1917-5

Dátum vydania: 1. januára 2010

Číslo vydania: 1

Rok vydania originálu: 2007

Vydavateľstvo:  Ikar

Orig. vydavateľstvo: 

Rozmery: 2 cm x 13,5 cm x 20,5 cm

Wehrmacht

Autor: Guido Knopp

Dostupnosť:
Vypredané v e-shope

Dodanie do kníhkupectva na osobný odber žiaľ nie je možné.
Cena v e-shope: 13,21 
Bežná cena: 13,90 €
Zľava 5%
Rezervácia v kníhkupectve

Titul nemáme na sklade v e-shope a je vypredaný aj u dodávateľa. Pozrite sa nižšie, či máme titul v niektorom z kníhkupectiev.

Zobraziť dostupnosť v kamenných predajniach

Pri nákupe nad 35 € máte doručenie zadarmo.

O knihe: O druhej svetovej vojne existuje bohatá dokumentácia, no málo je takých dokumentov, ktoré by sa zaoberali priamo nemeckým wehrmachtom, najvýznamnejším mocenským nástrojom „najvyššieho vojvodcu“ Hitlera. Guidovi Knoppovi však nejde iba o wehrmacht ako inštitúciu, ale aj o jeho aktérov. V tejto knihe prerozprával jeho históriu chronologicky, v postupnosti jeho hlavných medzníkov: od reichswehru k wehrmachtu, od wehrmachtu k vojnovej mašinérii, od vojnovej mašinérie k ničivému molochu, od „totálnej vojny“ až po kapituláciu.

Ako sa armáda, obmedzená podmienkami Versaillskej mierovej zmluvy dokázala vyzbrojiť až tak, že v prvých rokoch vojny sa prejavila ako prvotriedna úderná sila? Ako to, že sa nemeckí dôstojníci, napriek prušiackej výchove, dali vtiahnuť do víru nacistického režimu? Ako sa menil ich vzťah k Hitlerovi? Ako sa z wehrmachtu stala ničivá vojnová mašinéria? Čo vedeli vojaci o zločinoch na fronte a za ním? Prečo sa vyskytlo tak málo prípadov odporu? A ako sa režimu podarilo udržať si lojalitu wehrmachtu aj vo svojom beznádejnom boji až do trpkého konca?

V stredobode pozornosti sú autentické osudy generálov, dôstojníkov a vojakov, odzrkadľujúce vývoj ich sebavnímania, akčného priestoru, skúseností z víťazstiev i porážok Hitlerovho vojska. Z rôznych perspektív vznikol presvedčivý a zároveň autentický obraz nemeckej brannej moci.

Odporúčame tieto knihy