Kníhkupectvo PANTA RHEI na skvalitnenie služieb používa cookies podľa pravidiel, ktoré sú Vám k dispozícii v Obchodných podmienkach. Ďalším používaním stránky s uvedenými pravidlami súhlasíte.

Alexandre Vialatte: Kafka alebo Diabolská nevinnosť
Počet strán: 152
Väzba: mäkká, brožovaná
EAN: 9788089033072
Jazyk: slovenský
ISBN: 8089033075
Vydavateľstvo: Sofa

Kafka alebo Diabolská nevinnosť

Dostupnosť:
Vypredané
Naša cena: 2,73 
Bežná cena: 2,90 €
Zľava 6%

Titul je vypredaný a nemáme ani informáciu o dotlači. Pre informáciu o dotlači sledujte prosím našu stránku.

Zobraziť dostupnosť v kamenných predajniach

Pri nákupe nad 35 € máte poštovné zadarmo.

O knihe: Po smrti Alexandra Vialatta roku 1971 sa našlo v jeho pozostalosti množstvo spisov (publikované články, rukopisy). Tento materiál - o Kafkovi je zozbieraný z hľadania v rešeršiach.

Výber ovplyvnili dve Vialattove úvahy. V jednej sa pýta sám seba:

Kto bol vlastne

Kafka? Nechcel som ho spoznať celkom; želal som si, aby pre mňa ostal trochu záhadný. Načo o ňom hovoriť? Načo mu zvyšovať prestíž? Aby neostal známy len ako autor jediného diela? Diela, ktoré je zvláštne a geniálne?

V rozhovore,

ktorý roku 1964 Vialatte poskytol novinám Combat o Kafkovi a o spôsobe ako o ňom hovoriť, odpovedá: Myslím si, že ani kúzelníkov priateľ ani svedok nesmie prezradiť, že hodinky boli v rukáve.

Vialatte nám ukázal cestu: z jeho rukopisov sme si zapam

ätali tie, ktoré zvláštnym spôsobom odhaľujú tajomného kúzelníka, umelca, humoristu a filozofa, akým Kafka bol. Bol to autor jedinečného, zvláštneho a geniálneho diela.

Rukopisy sú usporiadané podľa jednoduchého princípu. Najskôr sú všeobecné štúd

ie o Kafkovi, potom sme zaradili kritiky jednotlivých Kafkových kníh okrem Zámku, ktorý je začlenený za kapitolu Stretnutie s Kafkom. Ide o prvý Vialattov článok o Kafkovi uverejnený v Rýnskej revue a pravdepodobne je to prvý článok, ktorý francúzsky

spisovateľ o tomto autorovi napísal. Vialatte v ňom po prvý raz formuluje svoje myšlienky, ktoré potom neprestáva rozvíjať.

Alexandre Vialatte sa s Kafkovým dielom stretol roku 1925 v Mainzi, kde pracoval

ako redaktor Rýnskej revue. Ku Kafkovmu di

elu pristupoval bez prehnanej zdvorilosti v pravom zmysle slova. V dielach velikánov je niečo, čo si nás podmaní, čo nás obšťastní. Vialatte sa odovzdal Kafkovi akosi samozrejme a s láskou, so vznešenou galantnosťou, o akej hovorili minnesängri a pro

vensálski básnici. Kafka bol Boh a ja som sa stal jeho zvestovateľom. Prekladal jeho knihy jednu za druhou (korešpondencia

Vialatte-Paulhan poskytuje svedectvo o tomto veľkom dobrodružstve). Bol prvým Francúzom,

ktorý Kafku objavil a neustále ho č

ítal.

Odporúčame tieto knihy

Pridaj svoj názor
Anonym
Anonym
Pridaj svoje hodnotenie

Naposledy ste videli