Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

Viera Jakušová: Základy zdravotníckeho manažmentu

Počet strán: 144

Väzba: mäkká, brožovaná

EAN: 9788080633479

Jazyk: slovenský

ISBN: 978-80-8063-347-9

Dátum vydania: 1. januára 2010

Vydavateľstvo:  Osveta

Orig. vydavateľstvo: 

Rozmery: 0,8 cm x 14,6 cm x 20,6 cm

Základy zdravotníckeho manažmentu

Dostupnosť:
Vypredané v e-shope

Dodanie do kníhkupectva na osobný odber žiaľ nie je možné.
Cena v e-shope: 6,65 
Bežná cena: 7,00 €
Zľava 5%
Rezervácia v kníhkupectve

Titul nemáme na sklade v e-shope a je vypredaný aj u dodávateľa. Pozrite sa nižšie, či máme titul v niektorom z kníhkupectiev.

Zobraziť dostupnosť v kamenných predajniach

Pri nákupe nad 15 € máte doručenie zadarmo.

O knihe: Táto vysokoškolská učebnica je výberom určitých okruhov z rozsiahlej teórie manažmentu s ohľadom na špecifiká manažmentu zdravotníckych služieb. Predstavuje súbor poznatkov, ktoré by mal každý riadiaci zdravotnícky pracovník teoreticky ovládať a prakticky aplikovať vo svojej manažérskej práci v zdravotníctve. Učivo je zoradené od najjednoduchších poznatkov až po kapitoly zaoberajúce sa manažmentom kvality zdravotníckych služieb.

Učebnica by mala pomôcť vysokoškolákom pri ich samoštúdiu a súčasne by im mala slúžiť ako pomôcka pri precvičovaní vedomostí zo zdravotníckeho manažmentu. Preto sú na konci kapitol zoradené praktické zadania vo forme úloh, kontrolných testov a otázok. S nimi sa študenti oboznámia počas výučby a budú aj súčasťou písomných, resp. ústnych otázok na skúškach z predmetov: manažérstvo v zdravotníctve; manažment a organizácia zdravotníctva; základy manažmentu a ekonomiky v ošetrovateľstve; manažment a zdravotnícka práca; personálne manažérstvo; manažment zdravotníckych služieb.

Učebnica je určená študentom prvého a druhého stupňa vysokoškolského štúdia študijného programu verejné zdravotníctvo, ošetrovateľstvo, pôrodná asistencia, zubná technika, fyzioterapia, rádiologická asistencia a laboratórne vyšetrovacie metódy v zdravotníctve, študujúcich na lekárskych a zdravotníckych fakultách. Takisto je určená pre poslucháčov inžinierskeho študijného programu študujúcich odbor biomedicínske inžinierstvo, ktorí sa v rámci vysokoškolského štúdia oboznamujú s problematikou manažmentu v zdra - votníctve.

Autorka ďakuje recenzentom, prof. MUDr. K. Bernasovskej, PhD. , a doc. PhDr. O. Bočákovej, PhD. , za ich podnetné pripomienky.

Jej želaním je, aby sa študenti zorientovali v problematike manažmentu zdravotníckych služieb a naučené vedomosti úspešne využili v každodennej zdravotníckej praxi.

Odporúčame tieto knihy