autor: Janka Magicová

Abbi Waxman: Knihomoľský život Niny Hillovej


Tu si prídu na svoje všetci milovníci kníh, či už historických románov alebo motivačnej literatúry, jednoducho bez výnimky.

Lucinda Riley: Dievča na útese


Hovorí Vám niečo názov známej série Sedem sestier? Ak nie, je to úplne v poriadku, hoci to má na svedomí vychýrená a právom ospevovaná spisovateľka Lucinda Riley.

Dhonielle Clayton, Sona Charaipotra: Shiny broken pieces


Ak máte núdzu o young a new adult romány, ktoré Vás svojou teenagerskou témou vždy zaujmú a vrátia do mladších čias, čítajte ďalej. Dnes by som Vám chcela rada predstaviť druhý diel Shiny Broken Pieces zo série Tiny Pretty Things (Krása, ktorá bolí).

Michala Ries: Na úteku


Mladá autorka Michala Ries sa nám predstavila vo svojom debutovom románe s názvom Na úteku. Na začiatku sa zoznámime s 19 - ročnou Júliou, ktorá mi ako hlavná hrdinka neskutočne sadla. Možno aj preto, že sme boli v podobnom veku a jej povahy od tajnostkárky až po rebéliu sú mi veľmi známe. Až na tie jej modré vlasy, pírsingy, tetovania, záľubu v motorkách a samostatný život, čo zahŕňala práca, večierky a najväčší kameň úrazu - snúbenec jej kamarátky Betky, Adam, do ktorého sa nešťastnou náhodou zamilovala.

Zuzka Šulajová: Oheň v srdciach


Zuzka Šulajová je dlhodobo známa spisovateľka kníh pre mládež a preto sa netajila tým, že už ako 14 ročná podarovala na Vianoce svojej kamarátke útlu knižku písanú na papierových bločkoch. O niekoľko rokov však uzrela svetlo sveta a stala sa z nej populárna séria dnes už Džínsových denníkov, na ktorých sme doslova vyrastali. Autorka sa však tentoraz zamerala aj na dospelých čitateľov a tak prišla s novým historickým románom – Oheň v srdciach.