Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

Emíre Khidayer: Arabský svet - Iná planéta?, 2. vydanie

Počet strán: 260

Väzba: tvrdá

EAN: 9788081141652

Jazyk: slovenský

ISBN: 978-80-8114-165-2

Dátum vydania: 7. novembra 2012

Číslo vydania: 2

Rok vydania originálu: 2012

Vydavateľstvo:  Marenčin PT

Orig. vydavateľstvo: 

Hmotnosť: 0,37 kg

Arabský svet - Iná planéta?, 2. vydanie

Autor: Emíre Khidayer

Dostupnosť:
Vypredané v e-shope

Dodanie do kníhkupectva na osobný odber žiaľ nie je možné.
Cena v e-shope: 11,31 
Bežná cena: 11,90 €
Zľava 5%
Rezervácia v kníhkupectve

Titul nemáme na sklade v e-shope a je vypredaný aj u dodávateľa. Pozrite sa nižšie, či máme titul v niektorom z kníhkupectiev.

Zobraziť dostupnosť v kamenných predajniach

Pri nákupe nad 15 € máte doručenie zadarmo.

O knihe: Ako myslia, cítia a žijú Arabi? Sú Arabi iba muslimovia alebo môžu byť aj kresťania? Ako fungujú vzťahy medzi mužmi a ženami? Ktoré mená znejú rovnako v slovenčine aj arabčine? Ako označujú Arabi dni v kalendári? A v akom vlastne? Dramatické zmeny v celom arabskom svete zanechali stopu v správaní spoločnosti. Zmenila sa však arabská spoločnosť a jej princípy?

Tabuizované témy ako sexualita, obriezka, kasty, drogy, alkohol a mnohé ďalšie na pozadí prevládajúceho náboženstva – islamu, z pohľadu ženy arabistky, ktorá dlhodobo žila a pracovala v arabskom svete.

Emíre Khidayer (1971) sa narodila slovenskej matke a irackému otcovi. Vyštudovala arabistiku na Univerzite Komenského v Bratislave, kde získala aj doktorát. Ako diplomatka pôsobila v Egypte, Kuvajte a Iraku. Pracovala v Spojených arabských emirátoch. Vydala knihy Život po arabsky a Príbehy zo Sumhuramu. Jej kniha Arabský svet – Iná planéta vyšla vo viacerých jazykoch. www. khidayer. com

Odporúčame tieto knihy

Literárna revue. Kniha do vašich uší. Recenzie a rozhovory. Všetko, čo vám pomôže zorientovať sa medzi knihami.

Katarína Ábelová
Katarína Ábelová
9. augusta 2018
Pozdrav pre všetkých milovníkov kníh :)

Dobrý deň, keďže si myslím, že máme dnes spoločný sviatok, tak Vás srdečne pozdravujem a prajem Vám veľa úspechov vo Vašej záslužnej práci :) My sme celá rodina milovníkov kníh :) niektorí ich len čítame, ale dcéra Miroslava Ábelová, ich aj píše. Rovnako aj môj muž má už jednu vydanú knihu :) Ja nejdem kafrať spisovateľom a básnikom do roboty, ale rada knihy čítam, dokonca u Vás v Panta Rhei obchodoch ich aj s nadšením voniam :) Holt úchylka, každý sme nejaký :) V poslednom čase som čitateľkou všelijakých detských kníh, lebo máme síce iba 13-mesačného vnuka, ale aj pre neho sú knihy najviac. Majte sa fajn :)