! Doprava ZADARMO už od 20 € !

Jazyk


Veková kategória


Hodnotenie


Dostupnosť


Väzba


Stav


Rezervácia na predajni


Série


Edície


Knihy - Svetová beletria strana 1 z 500

Katharine Hepburnová – Zářivá hvězda


Strhující román odhaluje dosud neznámou, fascinující tvář velké umělkyně. Katharine Hepburnová po prvních úspěších na divadle nezadržitelně stoupá k největší hollyvoodské legendě všech dob. Za živou, veselou fasádou Kate se však skrývá hluboký smutek ženy, kterou téměř zničí dramatická láska k Spenceru Tracymu. Musí se proto nejdřív postavit stínům minulosti, aby konečně našla roli svého života.
Predpredaj
20,84 € 21,94 €

Domček na konci sveta


Od autorky bestselleru Sezóna zemolezu prichádza nový sugestívny román s dvoma časovými líniami, ktorý odkrýva skryté tajomstvá rodinného podniku – Prímorského rezortu. Keď more na chvíľu opäť vydá starú stroskotanú loď, na povrch sa spolu s ňou vyplavia aj dávne tajomstvá. Aspoň tak sa to traduje v rodnom meste Ivy Nealovej v Nags Head v Severnej Virgínii. Keď po smrti svojej starej mamy zdedí rodinný domček na pláži, vie, že návrat domov znamená postaviť sa zoči-voči bývalej najlepšej kamarátke a priateľovi, ktorých pred rokmi zradila. Počas vypratávania domčeka začne objavovať v skriniach čoraz viac kostlivcov, no nie všetci sú jej vlastní. Medzi neporiadkom sa nachádzajú aj stopy z minulosti jej starej mamy z očarujúceho Prímorského rezortu, ktoré kedysi vlastnila jej rodina. V jedno osudové leto roku 1950 otrasie personálom aj hosťami príchod oslnivej speváčky, no nie všetci sa dočkajú jesene. Zatiaľ čo Ivy bojuje s narušenými priateľstvami a rodiacim sa vzťahom v prítomnosti, hrozí, že ju minulosť zrazí na kolená. Keď však odhalí silu svojej starej mamy a žien, ktoré prišli pred ňou, uvedomí si, že je ako stroskotanec: piesok sa okolo nej síce môže presúvať a meniť, ale ona si aj napriek tomu nájde pevnú zem pod nohami.
Predpredaj
18,91 € 19,90 €

Labyrint duchů, 2. vydání


Vyvrcholení volné bestsellerové série jedinečných, napínavých, magických příběhů spjatých s Barcelonou a místem zvaným Pohřebiště zapomenutých knih. Uhrančivá agentka Alicia Grisová je pověřena tajným vyšetřováním záhadného zmizení ministra kultury Mauricia Vallse. Jediným vodítkem se zdá být vzácná kniha od Victora Mataixe. Čím více se Alicia blíží nalezení Vallse, tím blíže je také odhalení jednoho z největších skandálů španělské historie, který zasahuje nejen do nejvyšších kruhů barcelonské smetánky, ale týká se překvapivě i jí samotné…
Predpredaj
39,14 € 41,20 €

Čokoláda


Keď sa do dediny Lansquenet nad Tannou prisťahuje cudzinka Vianne Rocherová s dcérou Anouk a otvorí si oproti kostolu obchodík s čokoládou, otec Reynaud v nej cíti nebezpečenstvo pre svoje ovečky. Kňaz preto vyhlasuje prisťahovalkyni, v ktorej vidí pokušiteľku k hriechu, otvorený boj. Vianne sa však svojich odporcov nezľakne a rozhodne sa na Veľkú noc usporiadať Čokoládový festival. Jej plán rozdelí dedinu na dva tábory. Zdá sa, že velebnosť cirkvi môže ohroziť pohanská vášeň pre čokoládou!
Predpredaj
17,09 € 18,99 €

První pravidlo komedie Normana Foremana


Norman a Jax jsou vycházející hvězdy světa komedie, budoucí legendární duo s pětiletým plánem na vystoupení na edinburském festivalu Fringe, až jim bude patnáct let. Když však Jax zemře ještě před dvanáctými narozeninami, Norman se rozhodne, že vystoupení na počest jeho nejlepšího přítele prostě nepočká, a tak plán přepíše: 1. Starat se o mámu 2. Najít tátu 3. Dostat se na Fringe Sadie ví, že cenu pro matku roku nezíská, a není hrdá na to, že neví, kdo je otcem jejího syna. Po ničem ale netouží víc, než aby se znovu usmíval. A tak když najde Normanův seznam, požádá o pomoc excentrického přítele Leonarda, čtyřiaosmdesátiletého veterána s vynikajícími plánovacími schopnostmi a touhou po dobrodružství, a společně se vydávají na pouť do Edinburghu. Norman doufá, že se mu podaří rozesmát obecenstvo a cestou možná i najít tátu.
Predpredaj
20,85 € 21,95 €

Zlodějka minulosti


Zrada, pomsta a rodinný skandál opředený 150 let starou záhadou. Když se Cooper McQueen po noci strávené s neznámou kráskou druhý den probudí, zjistí, že byl okraden. Zmizela ale jen jediná věc: láhev bourbonu za milion dolarů. Zlodějka, záhadná žena jménem Paris, tvrdí, že láhev právem patří jí. Na samotné etiketě ostatně stojí, že se jedná o majetek rodu Maddoxů, který po občanské válce vlastnil a provozoval palírnu bourbonu Red Thread, dokud firma nezanikla z důvodu, který nikdo nezná... Nikdo kromě Paris. Paris poté v časných ranních hodinách v Louisville odkrývá děsivý příběh Tamary Maddoxové, dědičky lihovaru, ze kterého se stalo impérium. Rodinný odkaz Maddoxových je plný bohatství a moci, ale také lží, tajemství a hříchů opomenutí. Důvod, proč Paris láhev bourbonu vlastně chce, zůstává skryt, dokud není odhalena její pravá totožnost. Pomsta, kterou Tamara přísahala své rodině o sto let dříve, může být konečně vykonána.
Predpredaj
20,85 € 21,95 €

Divadlo na Tomovom jazere


Citlivý príbeh o ľúbostnom vzplanutí, manželskej láske a o živote rodičov predtým, ako sa stali rodičmi V severnom Michigane nastala jar. Larine tri dcéry sa vracajú na rodinnú farmu s krásnymi čerešňovými a višňovými sadmi. Pri nezáživnom oberaní ovocia naliehajú na matku, aby im konečne porozprávala príbeh o slávnom hercovi Petrovi Dukeovi, s ktorým pred rokmi účinkovala v divadle na Tomovom jazere a prežila s ním búrlivú letnú romancu. Kým sa Lara vracia v spomienkach do minulosti a starostlivo zvažuje, čo povie a čo len naznačí, jej dcéry premýšľajú nad vlastným životom, plánmi do budúcnosti a prehodnocujú svoje vzťahy, názory a chápanie sveta. Divadlo na Tomovom jazere je úvahou o mladistvej a o manželskej láske a o živote rodičov v ich mladosti. Mnohé deti by chceli nazrieť za tieto dvere, ale väčšinou zostávajú pred nimi zatvorené. Lara odkrýva pred dcérami svoje lásky, nezvyčajnú cestu za kariérou herečky, svoje úspechy na javisku a vo filme až po zlom, ktorý obrátil jej život naruby. Príbeh plný nádeje aj clivoty kladie otázky, ako byť šťastný a ísť ďalej, aj keď sa svet naokolo rúca. Tak ako vo všetkých svojich románoch, aj tu Ann Patchettová spája podmanivé rozprávačské umenie s prenikavými postrehmi do zložitých vzťahov a rodinnej dynamiky. Podarilo sa jej vytvoriť jedinečný, inteligentný príbeh plný života, nabitý emóciami. Ľahký a premyslený štýl autorky ponúka čitateľovi citlivý pohľad na meniace sa rodinné vzťahy a na vzájomné pôsobenie osudu a individuálnej voľby. Patchettová týmto príbehom plne potvrdila, že patrí k najvýznamnejším americkým spisovateľkám.
Predpredaj
19,47 € 22,90 €

Tisíc a jedna noc 6, 2. vydanie


Tisíc a jedna noc je zbierka orientálnych príbehov, ktorá sa dávno stala súčasťou svetovej literatúry. Inšpirovalo sa ňou veľa slávnych spisovateľov, hudobníkov a výtvarníkov. Zbierka mala veľký vplyv aj na európsku rozprávkovú tvorbu a folklór. Arabský text je štandardný a najznámejší, hoci iba málo prekladateľom sa ho podarilo preložiť celý (Payne-Burton do angličtiny, Salje do ruštiny, Littmann do nemčiny, Tauer do češtiny a teraz Ján Pauliny do slovenčiny). Na začiatku 6. dielu súboru rozprávok sa nachádzajú príbehy o klamároch, podvodníkoch, figliaroch a prefíkaných ľuďoch, ktorí sa z okraja spoločnosti dostanú až na dvor kalifa. Taký je aj Ahmad ad-Danaf , ktorý dobre pozná zločinecké podsvetie Káhiry a Bagdadu, a preto si ho kalif vyberie za kapitána svojich stráží. Na novom mieste sa osvedčí, rovnako ako jeho spoločník Hasan Šúmán. Prefíkaná Dalíla sa chce obidvom vyrovnať a vymýšľa šibalstvá a lotroviny. Kalif oceňuje jej „šikovnosť“ a bohato ju odmení. Z Káhiry prichádza do Bagdadu aj ´Alí az-Zajbak, aby sa ako profesionálny zlodej a podvodník zamestnal v kalifových gardách. Príbehy týchto hrdinov sa podávajú „zdola“, z pohľadu nižších spoločenských vrstiev, biednych a zaznávaných ľudí. Pred skazou ich zachraňuje veľkodušný kalif Hárún ar-Rašíd, ktorý ich povýši na expertov na odhaľovanie podvodov. Rozsiahle Rozprávanie o Hasanovi z Basry je veľmi blízke Džánšáhovým príbehom. Aj Hasan sa zaľúbi do víly a ožení sa s ňou. Víla mu však ujde, odletí do krajiny Vák-Vák a on musí podstúpiť dlhú a nebezpečnú cestu. V rozprávaní je veľa motívov a rozprávačských látok z čarodejných a cestopisných rozprávok. Veľmi zaujímavé je vtipné rozprávanie o rybárovi Chalífovi, ktorému pomôže zbaviť sa chudoby zázračná opica. Ilustrátor 6. zväzku: Peter Uchnár Graficky upravila Maja Rojko.
Predpredaj
44,91 € 49,90 €

Na Zemi sme na chvíľku nádherní


Brilantný, srdcervúci, nežný, originálny – Vuongov debut je rozsiahly a zdrvujúci portrét rodiny a zároveň dokladom oslobodzujúcej sily rozprávania. Rozprávač, ktorého všetci volajú Psíček, sa v svojich takmer tridsiatich rokoch rozhodne napísať list matke, v ktorom odkrýva rodinnú históriu. Dovoľuje jej nazrieť do okamihov svojho života, ktoré nikdy nepoznala. Prináša svedectvo o vzťahu medzi slobodnou matkou a jej synom, ako aj surový pohľad na otázky rasy, spoločenskej vrstvy, sexuality a maskulinity.
Predpredaj
16,14 € 18,99 €

Den


Román se soustředí na relativně malou, vzájemnými příbuzenskými a přátelskými vazbami spojenou skupinu postav. Především to jsou manželé Isabel a Dan a jejich děti; Isabelin bratr Robbie, Danův bratr Garth a jeho partnerka. Zatímco se svět kolem nich mění, členové rodin procházejí bouřemi dospívání a stárnutí, zamilovanosti a rozchodů, a učí se jít dál. A do životů už tak dost spletitých zasahuje covid se všemi svými důsledky: izolací, která problémy jen prohlubuje, všeobecnou nedůvěrou a hrozbou smrti. Křehký, komorní příběh vymezený lety 2019 až 2021 je vlastně mistrovskou sérií momentek, jejichž společným jmenovatelem by mohla být láska za časů pandemie. Láska ve všech podobách, láska podle Michaela Cunninghama.
Predpredaj
20,84 € 21,94 €

Kočovný biograf pana Saita


O neposedných střevících na tango, životních úletech a lásce ve všech jejích podobách Když na práh kláštera v Buenos Aires někdo odloží krabici od bot s nemluvnětem, jeptišky dají holčičce jméno Fabiola. U vzpurné Fabioly se brzy projeví zvláštní nadání — každému člověku dokáže najít dokonalý pár bot. Stane se z ní nejlepší prodavačka obuvi ve městě a také — ke zděšení jeptišek — matka Lity, dívky stejně svéhlavé, jako je ona sama. Revoluční doba donutí matku s dcerou uprchnout z Argentiny, sen o Evropě se však brzy rozplyne a obě se ocitnou na malém větrném ostrově nedaleko Kanady a nastěhují se do námořnické ubikace zvané Betlém. V tomto tepajícím srdci ostrova žije spousta výstředních postaviček; mezi nimi i hostitelčina hluchá dcera Oona, která se stane Litinou nejlepší kamarádkou. Zatímco se Lita snaží zorientovat v novém prostředí, její osud zcela změní každoroční návštěvy kočovného biografu pana Saita, který na izolovaný ostrov přiváží pohyblivé obrázky z celého světa.
Predpredaj
26,08 € 27,45 €

Staré odrůdy


Sally a Liss — dvě ženy, které by nemohly být rozdílnější. Sally má před maturitou, ale jediné, po čem touží, je klid. Klid od všech a ode všeho — od nevyžádaných rad, návrhů, svazujících pravidel a dotěrných dospělých… A tak se rozhodne utéct. Mlčenlivá Liss žije sama na statku mezi poli a vinicemi a stará se o rozlehlé hospodářství. Hned při prvním setkání Sally zjišťuje, že Liss je jiná než ostatní dospělí — do ničeho ji nenutí, nesoudí ji, neklade podezřívavé otázky. Liss nabídne Sally nocleh a jedna noc na statku se změní v pobyt na dobu neurčitou. Dívka pomáhá Liss s hospodářstvím a mezi starými hrušněmi a včelími úly objevuje kouzlo obyčejnosti. Její hostitelka však není zdaleka tak silná, jak se zdá, a možná to nakonec nebude Sally, kdo potřebuje zachránit.
Predpredaj
20,85 € 21,95 €

Dcerka


Epický román o životech, které válka roztříštila na malinké kousky Hlavní hrdinka se najde v kreativní tvorbě, vytváří úchvatné vitráže, lustry a další luxusní výrobky ze skla a navzdory svému prozápadnímu smýšlení dokáže v mafiánském prostředí Doněcku vybudovat úspěšnou firmu. Pak přichází rok 2014, který celý její svět převrátí vzhůru nohama, a Dcerka své síly musí napnout jiným směrem. Bez váhání se zapojí do skupiny odporu proti proruským separatistům a věcným pohledem, ale i s překvapujícím humorem sleduje dění kolem sebe i sebe samu. Shání základní vybavení pro vojáky ukrajinské armády, zakládá sbírku a ze všech sil pomáhá lidem v nouzi. Nachází nové přátele, ale je také svědkem toho, když se letité sousedské svazky lusknutím prstu změní v krveprolití. Román je založený na příbězích, které autorka sebrala jako dobrovolnice působící na Donbase v letech 2014—2016.
Predpredaj
22,42 € 23,60 €

Nevada


Marii Griffiths je skoro třicet, pracuje v knihkupectví v New Yorku a zároveň se snaží zůstat věrná svým punkovým hodnotám. Je zamilovaná do svého kola, ale ne do svojí holky Steph. Bere prášky a pije víc, než by bylo zdrávo, ale nic si nepíchá, krom estrogenu, protože je trans. Všechno je vesměs v pořádku, akorát že se Maria a Steph rozejdou. A tak se Maria vydá na cestu po Státech v autě, které ukradla své bývalé přítelkyni. Skončí v zapadlém městečku Star City v Nevadě, kde se seznámí s Jamesem, který je pravděpodobně, ale ne jistě trans a který Marii připomíná její mladší já. Jenže Maria teda rozhodně není žádný životní vzor. Nebo jo? Autorka Imogen Binnie je sama trans a kultovním společenským románem Nevada silně podpořila, podle některých dokonce odstartovala, trend knih o trans postavách psaných pro trans lidi, nikoliv jako vysvětlující příručky pro cisgender populaci obsahující nějaký ideální modelový příklad dokonalé, vyrovnané trans ženy. Prostřednictvím hlavní hrdinky Marii předkládá Nevada, formálně zabalená do podoby road tripu, řadu úvah o heteronormativitě, genderu a souvisejících tématech; není proto divu, že se jí inspirovala řada dalších autorů*ek.
Predpredaj
18,76 € 19,75 €

Úkryt času


Čudácky a zároveň podmanivý Gaustin dostane veľkolepý nápad. Rozhodne sa založiť „kliniku minulosti“, ktorá by pomáhala pacientom s Alzheimerovou chorobou zžiť sa s realitou, v ktorej sa zasekla ich myseľ. Každé poschodie na klinike preto predstavuje jedno desaťročie a od nábytku až po najmenší gombík, a dokonca vôňu či odtieň svetla, zachytáva danú dobu. Absurdita detailov je natoľko lákavá a presvedčivá, že kliniku čoraz častejšie vyhľadávajú aj zdraví ľudia ako takzvaný úkryt v čase. To však vedie k nečakanému rébusu. Čo sa stane, keď sa minulosť začne pliesť do prítomnosti? Z bulharského originálu VREMEUBEZHISHTE (Vydavateľstvo Žanet 45, Plovdiv 2020) preložil Igor Hochel.
Na sklade > 5Ks
16,92 € 19,90 €

Zlodějka jahod


Návrat k postavám z celosvětového bestselleru Čokoláda. Vianne Rocherová se usadila. Lansquenet nad Tannou, místo, které ji kdysi odmítalo, je nyní jejím domovem. Dokonce i kněz Reynaud se stal jejím přítelem. Když však zemře starý květinář Narcisse a odkáže svůj pozemek Viannině zvláštní dceři Rosette, život v ospalém městečku se opět rozvíří. Příjezd Narcissových příbuzných, odchod starého přítele a otevření nového záhadného obchodu, jenž je zrcadlovým obrazem krámku s čokoládou a má vlastní podivné kouzlo… To vše se zdá být předzvěstí nějaké změny.
Predpredaj
17,20 € 18,10 €

Důvod


Brooke se zhroutil svět. Společenský život i kariéru má na bodu mrazu. Její utrápenou dceru ve škole šikanují. A na to, že je jí čtyřicet tři let, tráví až příliš mnoho víkendů u rodičů. Ale důvod toho všeho není žádnou záhadou. Před rokem a půl jí zemřel manžel. Brooke má však jedno tajemství. Smrt manžela, nejhorší věc, která ji kdy potkala, jí přinesla ohromné jmění. Navzdory svému zoufalství si uvědomí, že má moc změnit život své dcery i celý svět aspoň trošku k lepšímu.
Predpredaj
26,07 € 27,44 €

dostupné aj ako:

Anglické chůvy 3: Katie a její sen o svobodě


Londýn roku 1911. Na pozadí končící šťastné epochy evropských dějin zažívá Katie spokojené dny s dětmi řecké královské rodiny. Idyla je však brzy přervána balkánskými válkami. Katie odjíždí se svými svěřenci do bezpečí k carskému dvoru do Ruska, ale její moderní výchovné metody naráží na zkostnatělé představy babičky malých princezen. Dokáže Katie vytrvat a nezradit ideály Norlandského ústavu?
U dodávateľa
15,67 € 16,49 €

Putovné kino pána Saita


„Bola som počatá na tanečnom parkete v Buenos Aires v roku 1927.“ Tak sa začína úžasná cesta Lity s jej krásnou a rebelantskou matkou Fabiolou, ktorá je blázon do topánok a pracuje v najznámejšom obchode s obuvou v meste. Osud tomu chcel, že matka s dcérou musia utiecť z krajiny a skončia na vetrom ošľahanom ostrove v kanadskom Novom Škótsku, kde Fabiola predáva v obchode s lodným proviantom gumené čižmy a dreváky. Námornícka ubytovňa Betlehem je plná svojráznych postavičiek a Lita sa čoskoro spriatelí s hluchou dcérou hostiteľov. Keď na ostrov dorazí pán Saito s pohyblivými obrázkami, roznieti dievčenskú fantáziu. Putovné kino pána Saita je neodolateľnou odyseou o vôli žiť, o rytme, v ktorom tlčú srdcia, o tangu, topánkach, chlapcovi s jantárovými očami a tajomných vráskavcoch. No predovšetkým o láske.
Na sklade 5Ks
18,62 € 21,90 €

dostupné aj ako:


Nechajte sa vtiahnuť do sveta najznámejších príbehov svetovej literatúry. Prežívajte osudy hlavných hrdinov a objavujte novinky, ktoré vám neustále prinášame v oblasti svetovej beletrie. Čítajte romány, novely, či poviedky od známych autorov ako Jane Austen, Haruki Murakami, Fjodor Michajlovič Dostojevskij, Jules Verne, Erich Maria Remarque, Paulo Coelho, Daniel Defoe, George Orwell a mnohých ďalších.