autor: Knižné maniačky

Vražda morskej panny je plná zverstiev páchaných na ženách


Kniha ponúka čaro historického vyšetrovania bez počítačov a moderných technológií.

Charles Martin: Dlhá cesta domov


Cesta domov ma zaujala svojou anotáciou a rozhodne som od nej očakávala iba jednoduchý príbeh s niekoľkými komplikáciami. Preto som zostala milo prekvapená, keď som zistila, že sa toho v príbehu ukrýva oveľa viac a isté veci sú až nad rámec príbehu.

Lucinda Riley: Búrková sestra


Séria Sedem sestier je už medzi čitateľmi pomerne známa. Ku dnešnému dňu bolo preložených päť dielov a niekedy počas letných dní sa dočkáme aj novinky Slnečná sestra.

Stuart Turton: Sedem smrtí Evelyn Hardcastlovej


Sedem smrtí Evelyn Hardcastlovej vtrhla do knižného sveta ako víchrica. Dostala sa na každú stránku a cestu si taktiež našla hádam ku každému. Prekvapila nielen svojou obálkou ale aj netradične znejúcou anotáciou, ktorá sľubovala síce klasickú anglickú detektívku no s niekoľkými zaujímavosťami.

Vi Keeland: Nahá pravda


Vi Keeland na našom profile hádam ani nemusím predstavovať. Zatiaľ sa na blogu objavili recenzie na takmer každú preloženú knihu a v každej z nich nájdete na autorku a jej príbehy len pekné slová. Nahá pravda nebude ani tentokrát výnimkou.

Tamera Alexanderová: Prísaha


Historický román Prísaha je zasadený do obdobia americkej občianskej vojny alebo viac známej pod názvom vojna Sever proti Juhu. Román sa zameriava nielen na opis bojov, ale predovšetkým poukazuje na problém otroctva a v súvislosti s ním aj na pravdepodobný úpadok niektorých statkov či na zmenu spoločenských pomerov.

Vi Keeland: Nemali by sme


Vi Keeland sa zaradila medzi moje obľúbené autorky hneď po prvej knihe, ktorú som od nej prečítala. Už vtedy som si musela zaobstarať všetky jej vydané knihy a s nadšením som čakala na ďalšie. Nemali by sme, ďalšia z kníh od autorky sa dočkala slovenského prekladu. Netrpezlivo som na ňu čakala už od jej ohlásenia, ani som sa nenazdala a knihu som už držala v rukách s obrovským očakávaním.

Nina Brochmann, Ellen Støkken Dahl: Bez hanby o ohanbí


Bez hanby o ohanbí - kniha ktorá upútala takmer každého pozornosť. Vtrhla do knižného sveta ako veľká voda a ohúrila mnoho čitateľov, teda predovšetkým čitateliek. Niektorí ju môžu vnímať ako tabu, niektorí ako šokujúcu, no pravda je taká, že za sexualitu by sa nemal nikto hanbiť. Nikto rád nerieši intímne záležitosti s inými ľuďmi, no to neznamená, že by sme sa o svoje intímnosti nemali zaujímať alebo že by sme ich mali tajiť a nikomu o nich nepovedať. Niekedy to totiž môže mať katastrofálny následok a to si nepraje nikto.

Jaime Jo Wrightová: Kliatba Misty Wayfairovej


Tajomné anotácie vždy pútali moju pozornosť, výnimkou tak nebola ani Kliatba Misty Wayfairovej. Anotácia totiž sľubuje zamotaný príbeh s veľkou neznámou vo vnútri a to je niečo, čo ma vždy zaujme a priláka.

Lisa Kleypasová: Tajomný neznámy


Mnohí už asi viete, že Lisa Kleypas a jej knihy sú pre mňa srdcovou záležitosťou a k jej knihám sa s radosťou vraciam už možno aj 8 rokov - neviem presne. No v poslednej dobe ako knihy čítam - alebo či je to len pri tejto sérií, si nie som úplne istá kvalitou príbehov. Príbeh má všetko, no i tak sa niekedy chytám za hlavu a kladiem si otázku prečo. Akosi mi tam chýba tá skvelá iskra a humorné situácie, ktoré sa nachádzali napríklad v sérií Wallflowers.

Gwendolyn Clare: Inkoust Kov a Sklo


Inkoust Kov a Sklo priláka čitateľov svojou obálkou a pomerne zaujímavým názvom. Anotácia ponúka náhľad len na jednu dejovú líniu tohto príbehu, no v knihe sa dejových línií vyskytne hneď niekoľko. Elsa je prvou postavou, s ktorou sa čitateľ v príbehu zoznámi. Čiastočne spozná aj jej matku Jumi a nasledne v deji dochádza k momentu, ktorý všetko odštartuje. Elsa začína pátrať po svojej matke, ktorú uniesli, opúšťa Veldanu a vydáva sa do neznámeho sveta - na Zem. Veldana sa totiž nenachádza tak úplne na Zemi,  je to krajina ukrývajúca sa v knihe.

Ivana Ondriová: Vlčia hora


Na úvod sa priznám, kníh od slovenských autorov nemám v poličke veľa a rovnako tak ich aj pomenej čítam. Viac sa venujem zahraničným knihám, no párkrát za rok dávam možnosť aj slovenským autorom. Vlčia hora sa stala prvou takouto knihou v roku 2019.